Piraci drogowi w policyjnej kamerze

  • 07.04.2020, 17:12
  • ak
Piraci drogowi w policyjnej kamerze Fot. KMP Zamość
Gdzieś im się spieszyło albo po prostu zapomnieli, że dopuszczalna w terenie zabudowanym prędkość to 50 km/h. Za ponad dwukrotne przekroczenie jej trzech kierowców straciło prawo jazdy.

W niedzielę, 5 kwietnia w Sitańcu policyjny videorejestrator namierzył 30-letniego Ukraińca, który swoje BMW rozpędził do 130 km/h. Tego samego dnia w Wysokiem policjanci namierzyli innego kierowcę BMW. 27-latek miał na liczniku 117 km/h. Dzień później w Jatutowie spotkanie z policją zaliczył 39-latek z Zamościa, który fiatem przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km/h.

Każdy z tych mężczyzn dostał mandat i musiał się na trzy miesiące pożegnać z prawem jazdy.

Policja apeluje do zmotoryzowanych o rozsądek za kierownicą i jazdę zgodną z przepisami.

– Kierowca, który w terenie zabudowanym będzie poruszał się z prędkością powyżej 100 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Okres ten może zostać przedłużony do 6 miesięcy, jeśli w dalszym ciągu będzie kierował pojazdem. Jeśli w przedłużonym okresie kierowca ponownie siądzie za kierownicę wówczas starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania – przypomina Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe