Świąteczny Quiz Sportowy (TYLKO W GAZECIE)

  • 10.04.2020, 06:00
  • tomt
Świąteczny Quiz Sportowy (TYLKO W GAZECIE) Jak widać, dla niektórych nasze zagadki okazały się prawdziwym wyzwaniem. Na zdjęciu Trener Roku Bogdan Antolak tuż po ujrzeniu quizu.
Epidemia, z którą się zmagamy, ciągle nie daje za wygraną. My jednak również nie zamierzamy się poddać. Żeby uprzyjemnić naszym czytelnikom ten trudny okres, przygotowaliśmy Świąteczny Quiz Sportowy, a do zabawy zapraszamy kibiców z całej Zamojszczyzny.

Poniżej prezentujemy czterdzieści sportowych zagadek, dotyczących obecnych oraz byłych zawodników, trenerów i działaczy z naszego regionu. Staraliśmy się połączyć przyjemne z pożytecznym, co oznacza, że rozwiązania wymagają wyobraźni, językowej kreatywności i... poczucia humoru. Przy każdej zagadce podajemy w nawiasie liczbę liter, a jedną z nich nawet podpowiadamy, aby łatwiej było wpaść na właściwy trop. Rozwiązania zagadek prosimy przysyłać drogą mejlową na adres: [email protected] do 20 kwietnia. Trzy osoby, którym uda się prawidłowo podać największą liczbę odpowiedzi, nagrodzimy redakcyjnymi gadżetami. W przypadku takiego samego wyniku, decydować będzie kolejność przysłania wiadomości w myśl zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

PRZYKŁADY:

– Poszperajcie i zmieńcie literkę w żarcie ( 6 _ _ _ i _ _). Odpowiedź: Fugiel (jeden z graczy Padwy), ponieważ w wyrazie figiel zmieniamy jedną z liter.

– Ptaszek na szóstkę ( 7 _ _ _ a _ _ _ ). Odpowiedź: Kanarek (gracz Hetmana występujący z nr. 6).

Zestaw zagadek znajdziecie w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe