Filmowcy w gm. Lubycza Królewska. Kręcili sceny w ruinach

  • 07.02.2017, 06:00 (aktualizacja 07.02.2017, 06:28)
  • Leszek Wójtowicz
Filmowcy w gm. Lubycza Królewska. Kręcili sceny w ruinach
Paweł Pawlikowski wraz z ekipą filmową gościł przez kilka dni w gm. Lubycza Królewska. Sceny do najnowszej produkcji reżysera oskarowej "Idy" kręcono m. in. w ruinach cerkwi greckokatolickiej w Kniaziach.

– Ekipa filmowa gościła na terenie naszej gminy w ostatnim tygodniu stycznia – przyznaje Marek Kellner, sekretarz Urzędu Miasta Lubycza Królewska. – Mają się pojawić jeszcze w czerwcu. Jeżeli nam się uda, to zorganizujemy spotkanie z reżyserem.

Wiadomo, że podczas styczniowej wizyty kręcono sceny w ruinach murowanej cerkwi greckokatolickiej w Kniaziach z przełomu XVIII i XIX w. To miejsce wyjątkowe. Uwagę przykuwają nie tylko mury zniszczonego obiektu sakralnego, ale też przylegający cmentarz, na którym do dziś można odnaleźć nagrobki kniaziów lubyckich.

Jak się nam udało dowiedzieć, Paweł Pawlikowski pracuje obecnie nad obrazem "Zimna wojna", którego akcja będzie się toczyć w realiach Polski lat 50. i 60. ub. wieku. Większość zdjęć do najnowszej produkcji powstaje na Dolnym Śląsku, ale reżyser postanowił również szukać inspiracji na naszym terenie.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szymon Modrzejewski
Szymon Modrzejewski 08.02.2017, 12:42
Do mnie dotarło, że szkody uczyniła ekipa filmowa w cerkwi, ściśle idzie o resztki polichromii, które zostały uszkodzone jeszcze bardziej niż były. To że to ruina, nie oznacza jeszcze, że trzeba ją bardziej rujnować w imię choćby nie wiem jak wartościowej działalności.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 08.02.2017, 06:05
A ile gmina zarobiła lub straciła na tej wizycie ? W świecie filmu przetacza się ciężkie działa finansowe

Pozostałe