Nowa Kronika Tygodnia już jest dla Was gotowa. To wyjątkowe wydanie świąteczne

  • 06.04.2020, 16:23
  • Kronika Tygodnia
Nowa Kronika Tygodnia już jest dla Was gotowa. To wyjątkowe wydanie świąteczne
Minął tydzień, więc od wtorku 7 kwietnia będzie do kupienia w punktach sprzedaży i w internecie nowe wydanie Kroniki Tygodnia. To numer wyjątkowy, bo świąteczny, pomyślany tak, byście podczas Wielkanocy mieli dużo, dużo do czytania.

Jak co tydzień możecie liczyć na aktualności:

>>>> "Zapier...ać i obserwować jeden drugiego" – tak do podwładnych, którzy mieli kontakt z mundurowym, u którego potwierdzono koronawirusa, miał powiedzieć komendant biłgorajskiej policji Marek Jamroz. Sprawdziliśmy, czy to prawda.

>>>> W Łabuniach hurtownicy dostarczają towar tylko do bramy, inni odmawiają transportu. Mieszkańcy mają żal, że z gminy zrobiono ognisko koronawirusa. Trudno im żyć z falą hejtu.

>>>> Sesja Rady Miasta Zamość nie odbyła się z powodu braku kworum. Spora grupa radnych przestraszyła się koronawirusa.

>>>> Czy w kościele parafialnym w Goraju oraz w jednej z biłgorajskich świątyń złamano zasady bezpieczeństwa? Podobno do środka weszło zbyt wielu wiernych. To bada policja.

>>>> W gminie Skierbieszów ruszył spis próbny przed wielkim Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań. W sytuacji epidemicznej rachmistrzowie nie będą jednak odwiedzać domów. Jak mają pracować?

I wiele, wiele innych tematów.

Przygotowaliśmy dla Was również specjalne rozmowy i reportaże z myślą o świętach:

>>>> Czy świat się zmieni? Raczej nie. Czy my się zmienimy? Na pewno. Tak uważa ks. Krzysztof Józef Świta, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łaszczowie, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej, z którym rozmawiała Agnieszka Piela.

>>>> Meus, bieg ze święconką do domu, pisanie pisanek przy świetle lamp i świec oraz zawsze mokry Poniedziałek Wielkanocny. Co święta to powtórka. Tak bywało dawniej. W tym roku nie będzie. O świętach i obyczajach, za którymi z pewnością będzie nam tęskno pisze Wioletta Dudek.

>>>> Kardynał Stefan Wyszyński był mocno związany z Zamojszczyzną. Jeśli wszystko się powiedzie, w Zamościu zostanie nakręcona część zdjęć do miniserialu poświęconego duchownemu. Wyreżyseruje go Jarosław Żamojda. Szczegóły zdradza Bogdan Nowak.

>>>> Czym może zakończyć się spacer z psami? Ważnym odkryciem archeologicznym. Tak właśnie było w Honiatyczkach. Chcecie wiedzieć, co tam znaleziono? Przeczytacie o tym w reportażu Leszka Wójtowicza.

>>>> Włodzimierz Łuń został stracony z rozkazu katyńskiego. Córka o tym nie wiedziała, wierzyła, że żyje, szukała go całe życie. Gdzie znalazła? Tę niezwykłą historię opisuje Agnieszka Piela.

>>>> Latem 1937 r. dwunastu młodzieńców z Hrubieszowa i okolic wybrało się łodzią w rejs do Gdyni. Wypłynęli z Czumowa, dotarli na Wybrzeże. Zapiski i zdjęcia z tej wyprawy przetrwały do dziś. Są wyjątkowym dziennikiem, wyjątkowej podróży. Dotarł do niego Mariusz Parol.

To tylko kilka z bardzo, bardzo wielu tematów, które znajdziecie w świątecznej Kronice Tygodnia. Pytajcie o nią od wtorku w punktach sprzedaży, zamawiajcie też online e-wydanie.

 

Kronika Tygodnia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe