Gm. Hrubieszów: Nowe logo i hasło promocyjne

  • 05.04.2020, 12:02
  • ak
Gm. Hrubieszów: Nowe logo i hasło promocyjne
Gmina Hrubieszów doczekała się swojego hasła promocyjnego, ma też opracowany projekt logo, które po ostatecznym dopracowaniu stanie się jej znakiem rozpoznawczym.

W logotypie znalazły się dwie litery L. Nawiązują one do nazwy województwa. Jedna z nich jest zielona, więc nasuwa na myśl rolnictwo, którym zajmuje się większość mieszkańców tych terenów. W drugą z liter została wkomponowana gocka fibula, nazywana potocznie "gocką kaczką z Masłomęcza". Nazwę samej gminy ma natomiast symbolizować układ dwóch liter L.

Pod całym znakiem umieszczone jest hasło promocyjne: Skarb czarnoziemu. Ma być ono wykorzystywane w wielu materiałach, m.in. także na tzw. witaczach.

Całość przygotowano w trzech wersjach kolorystycznych. Póki co nie wiadomo, która z nich zostanie ostatecznie wybrana.
 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr
Piotr 07.04.2020, 22:23
Mi się też nie podoba nieczytelne niezrozumiałe
Mieszkaniec gminy Hrubieszów
Mieszkaniec gminy Hrubieszów 06.04.2020, 13:46
A mnie się logo bardzo podoba widać, że projekt jest przemyślany, nowoczesny, kaczka gocka to strzał w 10.
Grafik
Grafik 06.04.2020, 11:45
Od razu widać, że będzie problem. Sygnet kompletnie nie zrozumiały, bez pomysłu. Przy minimalnej wielkości hasło będzie nieczytelne. W sumie już jest, bo dobrany krój pisma sam w sobie jest nieczytelny i dość amatorski.

Brak światła w znaku. Logo nie oddycha przez co jest toporne. Nie będę wspominał na temat kerningu, który tu po prostu leży i kwiczy.

Myślę, ze logo powstało przez przypadek. Nie jest przemyślana spójna koncepcją, a wręcz dość amatorską. Gminę stać zdecydowanie na coś lepszego.

Pozostałe