Bliżej po prawo jazdy. Ośrodek egzaminacyjny w Biłgoraju

  • 07.02.2017, 11:00
  • Leszek Wójtowicz
Bliżej po prawo jazdy. Ośrodek egzaminacyjny w Biłgoraju
Od wiosny w Biłgoraju będzie można zdawać egzaminy na prawo jazdy. Oddział zamiejscowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego powstaje na obiektach autodromu przy ul. Motorowej. Dyrekcja zamojskiego WORD liczy, że przyciągnie na egzaminy do Łabędziego Grodu kandydatów na kierowców spoza powiatu biłgorajskiego.

Pomieszczenia na autodromie są już przygotowane na potrzeby oddziału – mówi Kazimierz Paterak, starosta biłgorajski. – Wszystko jest na dobrej drodze. Liczymy, że na wiosnę mieszkańcy naszego powiatu nie będą musieli jeździć na egzaminy na prawo jazdy do Zamościa czy Tarnobrzega.

Na autodromie

Potwierdza to dyrektor WORD w Zamościu Janusz Szatkowski. – Biłgorajskie starostwo zobowiązało się przystosować pomieszczenia i place manewrowe na autodromie, my przekazaliśmy już meble i zamówiliśmy komputery – przyznaje Janusz Szatkowski. – Planujemy uruchomić 4 stanowiska do przeprowadzania egzaminów teoretycznych. Czeka nas montowanie kamer, a także czujników ruchu i dymu. Niedługo będziemy uruchamiać biuro obsługi klienta, które będzie przyjmowało zapisy na egzaminy teoretyczne i praktyczne.

Jednym z wymogów jest zapewnienie podchodzącym do egzaminu praktycznego kandydatom na kierowców drogi jednokierunkowej dwupasmowej. Tym ma się zająć Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju. Wszystko wskazuje na to, że nowa placówka rozpocznie swoją działalność na przełomie marca i kwietnia. – Nie mamy wątpliwości, że autodrom to w tej chwili najlepsza lokalizacja – dodaje starosta biłgorajski.

Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego podjęli pod koniec stycznia uchwałę zmieniającą statut WORD w Zamościu.

Czekają na otwarcie

Przypomnijmy, że uchwałę w sprawie wskazania Biłgoraja jako miasta, w którym może być przeprowadzany egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 i B, radni wojewódzcy podjęli jednogłośnie jeszcze we wrześniu 2015 r. Chodzi o zdobycie uprawnień do kierowania motorowerami, motocyklami, quadami i samochodami osobowymi.

Władze powiatu i miasta uznały, że najlepszym miejscem na lokalizację placówki będzie teren przy ul. Włosiankarskiej, gdzie Liga Ochrony Kraju prowadzi Ośrodek Szkolenia Zawodowego Kierowców. Ale ta propozycja przepadła, bo LOK nie jest instytucją samorządową. Pomysł ulokowania filii WORD-u na terenie bazy biłgorajskiego PKS-u również spalił na panewce, bo PKS Biłgoraj zmienił właściciela. Władze powiatu podjęły więc działania, aby oddział powstał na zarządzanym przez Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju autodromie. W związku z faktem, że w dalszym ciągu sprawa własności jednej działki na autodromie nie jest uregulowana (chodzi o teren powierzchni 1,40 ha – przyp. red.), samorząd postanowił zorganizować oddział zamiejscowy WORD przy ul. Motorowej, ale z pominięciem spornego terenu. – Na tę placówkę od wielu lat czekają nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale i całego powiatu – mówi burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. – Znam wiele osób, którzy zamiast do Zamościa jeździli zdawać egzaminy na prawo jazdy do Tarnobrzega albo nawet do Rzeszowa.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe