"Lewy" spirytus dla szpitali na walkę z koronawirusem

  • 04.04.2020, 13:51
  • ak
"Lewy" spirytus dla szpitali na walkę z koronawirusem Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Na pewno się nie zmarnuje i bardzo się przyda. Ponad 1000 litrów alkoholu przejętego przez administrację skarbową będzie pożytecznie wykorzystanych. Szpitale na Lubelszczyźnie zrobią z niego środki dezynfekujące.

Lubelski oddział Izby Administracji Skarbowej przekazał szpitalom w regionie dokładnie 1034 litry spirytusu. Trafił m.in. do szpitala im. Papieża Jana Pawła II, ale również Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, a także do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

"Alkohol, zatrzymany podczas działań kontrolnych prowadzonych na terenie kraju, zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów do dezynfekcji przedmiotów, powierzchni oraz środków transportu wymagających odkażania" – czytamy w komunikacie IAS.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe