Hrubieszów: Pijany 41-latek wjechał w karetkę pogotowia

  • 03.04.2020, 15:00
  • ak
Hrubieszów: Pijany 41-latek wjechał w karetkę pogotowia Fot. policja.pl
Za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji, a być może również złamanie zakazu przemieszczania się odpowie 41-letni mężczyzna, który w środę (1 kwietnia) na ul. Wyzwolenia w Hrubieszowie wjechał swoim volkswagenem w karetkę pogotowia. Po stłuczce uciekł.

Gdy policja dostała sygnał o zdarzeniu, zaczęła szukać sprawcy. Szybko udało się go znaleźć. 41-letni mieszkaniec Hrubieszowa był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek okazało się, że w ogóle nie ma prawa jazdy.

– Na szczęście uczestnicy tego zdarzenia drogowego nie odnieśli żadnych obrażeń. Skończyło się na uszkodzeniu obu pojazdów. Teraz o losie 41-latka zadecyduje sąd – informuje Jarosław Karkuszewski z Komendy powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Przypomina, że zgodnie z przepisami kodeksu karnego kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Za spowodowanie przez niego kolizji drogowej, zostanie również na niego skierowany do sądu wniosek o ukaranie, gdzie grozi mu grzywna do 5 tys. zł. Ponadto z uwagi na fakt, iż mężczyzna w okresie panującej epidemii i wprowadzonymi w związku z tym ograniczeniami, zdecydował się na jazdę samochodem na podwójnych gazie, zostanie o tym powiadomiona Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe