14 nowych zakażeń na Lubelszczyźnie, m.in. w powiecie zamojskim i biłgorajskim

  • 02.04.2020, 13:31
  • ak
14 nowych zakażeń na Lubelszczyźnie, m.in. w powiecie zamojskim i biłgorajskim Fot. pixabay.com
U dwóch osób z powiatu biłgorajskiego i dwóch z zamojskiego potwierdzono badaniami obecność koronawirusa. To 4 spośród 14 nowych przypadków, o których poinformowało dzisiaj przed południem ministerstwo zdrowia.

Szczegóły dotyczące pacjentów, u których potwierdzono przekazała właśnie Magdalena Smolińska-Kornas, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Z jej komunikatu wynika, że zakażeni mieszkańcy naszego regionu to: 

  • mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu biłgorajskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;
  • mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;
  • mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;
  • mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu biłgorajskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Ponadto koronawirusa wykryto u mieszkańców powiatów lubelskiego, puławskiego, ryckiego i kraśnickiego.

Na ten moment na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 147 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 5 osób zmarłych.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
goska
goska 05.04.2020, 20:26
a gdzie kobieta po 70 ktora przybywała w domu opieki okolice Zamosc? macie niescisle informacje lub kłamiecie ludzi
Czytając ze zrozumieniem
Czytając ze zrozumieniem 05.04.2020, 21:10
Wiadomości, które Pani skomentowała są sprzed kilku dni.

Pozostałe