Gm. Telatyn: Pamiętali o pomordowanych mieszkańcach Poturzyna

  • 02.04.2020, 11:12
  • Materiał nadesłany
Gm. Telatyn: Pamiętali o pomordowanych mieszkańcach Poturzyna Fot. UG Telatyn
1 kwietnia 2020 roku przypadła 76. rocznica mordu jakiego dokonali ukraińscy nacjonaliści spod znaku OUN - UPA na mieszkańcach Poturzyna. W związku z trudną sytuacją w kraju, uroczyste upamiętnienie pomordowanych mieszkańców nie było możliwe. Jednak o tragicznych wydarzeniach z kwietnia 1944 roku, jakie miały miejsce na poturzyńskiej ziemi nie zapomniano.

Mszę świętą w intencji pomordowanych odprawił ks. Jerzy Rzeszowski – proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Nowosiółkach. Uczestniczył w niej Wójt Gminy Telatyn Dariusz Kozłowski, radny Dariusz Dziedzic oraz kilkuosobowa grupa mieszkańców. Po mszy świętej delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy pomniku ku czci pomordowanych w Poturzynie.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kyryluk
kyryluk 04.04.2020, 22:10
A o obywatelach polskich narodowosci ukrainskiej cywilach zamordowanych w tym czasie tez pamietaliscie?
karolak
karolak 06.04.2020, 15:29
Pisz Ukraincach bo tak lepiej pasuje.Bo choc byli obywatelami polskimi to obywatelstwo polskie mieli gleboko w powazaniu.

Pozostałe