Biłgoraj: Piotr Łaba z LO im. ONZ finalistą Olimpiady Fizycznej

  • 01.04.2020, 12:36
  • ak
Biłgoraj: Piotr Łaba z LO im. ONZ finalistą Olimpiady Fizycznej Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Uczy się dopiero w pierwszej klasie liceum, ale osiąga sukcesy, o jakich mogłoby pomarzyć wielu jego starszych kolegów ze szkoły. Piotr Łaba, uczeń Liceum Ogólnokształcacego im. ONZ w Biłgoraju zdobył tytuł finalisty 69. Olimpiady Fizycznej.

Nastolatek z biłgorajskiego ogólniaka jest jednym z czterech uczniów z całego województwa lubelskiego, którzy zakwalifikowali się do centralnego etapu tego konkursu. W związku z epidemią finał się nie odbędzie, a wszyscy młodzi ludzie, którzy do niego przeszli otrzymują tytuły laureatów.

Piotr Łaba to wyjątkowo zdolny i pracowity młody człowiek. Sukcesów naukowych ma na koncie mnóstwo. Niedawno pisaliśmy, że został finalistą uznawanej za jedną z najtrudniejszych Olimpiady Matematycznej. Więcej o jego sukcesach m.in. TUTAJ.

Opiekunem ucznia jest Krzysztof Wesołowski.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
AB.
AB. 02.04.2020, 20:59
Miło jest czytać o zdolnym młodym człowieku z liceum do którego uczęszczałem 55 lat temu.

Pozostałe