Zamość: #zostańwdomu – strażnicy miejscy patrolują ulice

  • 01.04.2020, 11:18
  • ak
Zamość: #zostańwdomu – strażnicy miejscy patrolują ulice Fot. Archiwum KT
Na razie mandatów nie było. Skończyło się na pouczeniach, ale Straż Miejska w Zamościu zapowiada, że pobłażliwość się kończy. Mundurowi będą kategorycznie reagować wobec osób, które łamią zakaz gromadzenia się w miejscach publicznych.

W ciągu tygodnia (od 23 do 29 marca) zamojscy strażnicy miejscy regularnie patrolowali ulice, sprawdzając czy zamościanie stosują się do wprowadzonych w związku z epidemią obostrzeń. Dokładnie 48 razy odkryli, że nie jest z tym tak, jak powinno. 35 spośród tych interwencji było wynikiem telefonów od mieszkańców, którzy wskazywali mundurowym miejsca, w których gromadzili się ludzie.

 

Straż Miejska przypomina, ze zakaz spotykania się w grupach większych niż dwie osoby (z wyłączeniem najbliższych członków rodziny) będzie egzekwowany w każdym z miejsc publicznych, m.in. na szkolnych boiskach, bulwarach, placach zabaw, w amfiteatrze czy na Rynku Wielkim.

"Zazwyczaj takim spotkaniom towarzyszyło spożywanie alkoholu, ale zdarzały się również interwencje do grupowych, sąsiedzkich pogawędek na świeżym powietrzu. Strażnicy upominali, tłumaczyli, pouczali i nakazywali rozejście się" – czytamy w komunikacie, który ukazał się na stronie internetowej magistratu.

Od ubiegłego tygodnia Straż Miejska i Policja przez głośniki radiowozu przypominają o obostrzeniach, a jeśli patrole zauważają skupiska ludzi, przez megafon wzywają do rozejścia się. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe