Łabunie: Gmina na kwarantannie

  • 31.03.2020, 05:17
  • Bogdan Nowak
Łabunie: Gmina na kwarantannie Karetka przy jednym z bloków w Łabuniach. O tej sobotniej wizycie medyków, także okoliczni mieszkańcy opowiadają z niepokojem
214 osób z powiatu zamojskiego znajdowało się dotychczas na kwarantannie. Większość z nich mieszka w gminie Łabunie i okolicach.

U 42-letniego wikariusza z parafii Łabunie potwierdzono zarażenie koronawirusem. We wtorek 24 marca duchowny trafił do szpitala. Początkowo był w stanie dość poważnym, teraz czuje się lepiej. Sanepid nadal poszukuje wiernych, którzy mogli zostać zakażeni koronawirusem. Kwarantannie poddano dotychczas 190 osób z gminy Łabunie i okolic.

W związku z zarażeniem 42-letniego duchownego koronawirusem oraz sytuacji, w jakiej znalazła się parafia, pojawiło się wiele spekulacji na ten temat.

- Mieszkańcy gminy poczuli się napiętnowani - mówi z żalem Elżbieta Kuźma, przewodnicząca Rady Gminy w Łabuniach.

- Jak do wydarzeń w Łabuniach odniosła się kuria w Zamościu?

-  Jakie są ustalenia zamojskiego sanepidu?

-  Co o zagrożeniu sądzą mieszkańcy Łabuń, z którymi rozmawiał nasz reporter?

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (93)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antyklerykał
Antyklerykał 11.04.2020, 09:00
Jak my piętnujemy, to dobrze, a jak nas, to źle, prawda p. Kuźma? Może to kara za uchwałę w/s strefy wolnej od LGBT? A i księdzu trzeba bardziej się przypatrzeć, wszak jego kolega po fachu z Wrocławia twierdzi, że zaraza to kara za homoseksualizm.
Jakub
Jakub 07.04.2020, 18:14
Jak można pisać takie brednie nazywać ludzi despotami itd.... a co ta pani Kuźma zrobiła dla gminy ?chyba tylko to że jest sołtysem jednej z wiosek pozatym teraz będąc przewodniczącym rady dopiero może się wykazać razem z wójtem i obecną radą gmin.ale już zaraz dwa lata rządu mija a tu nic w gminie nie zrobione no może poza balem dla przedsiębiorców gminy oby tak dalej tak wladza gminy tak rządziła a ocenić czas przyjdzie . Więc nie róbcie z niej bohatera i ta kadencja szypko mine .
Miejscowy
Miejscowy 02.04.2020, 22:24
Dziś kupowałem i maseczki i spirytus salicylowy do odkażania na Orzechowej w Łabuniach oczywiście. A do powierzchni denaturat u Pana Kni...a więc nie powiedziałbym, że w gminie nie można tego dostać. Płyny do dezynfekcji rąk też mają ale mi wygodniej spirytusem.
półserio
półserio 02.04.2020, 23:21
wiadomo że spirytusem wygodniej...tylko trochę soczku dodać,haha!!
Mądry dla głupich
Mądry dla głupich 02.04.2020, 16:55
Ludzie skąd w was tyle jadu zawiści i zazdrości plujecie tu wyrzacie swoje żale i to w takiej kryzysowej sytuacji skoro coś wam się nie podoba jestescie niezadowolrbi możecie złożyć skargę w gminie. Jak wy macie celność porównywać głupie konkursy w kronice do sytuacji panującej teraz wstyd wsyztskie te komentarze są wypisane przez dewoty które mają sztame z poprzednim wójtem. Nie będę wymieniać nazwisk bo to nie etyczne. Wy myślicie że teraz kgw czy rada gminy będzie wam Maseczki szyć? Siadz na *** i uszyj skoro się nudzisz. JEŚLI NIE podoba wam się władza panującą w gminie startujcie pokażcie co wy zrobicie. Skoro szukacie winy u p kuzmy i wójta to powiedzcie to publicznie a nie anonimowo tacy z was tchórze. Siejecie plotki informację wyssane z palca zamiast ruszyć *** i zrobić coś dla siebie i innych ludzie opamietajcie się.
Iwcia
Iwcia 02.04.2020, 16:09
Dwa nowe przypadki
-mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;
-mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;
Czy to mieszkańcy Łabuń?
półserio
półserio 02.04.2020, 23:27
Z PIĄTNICY !!! NO BO SKĄD ???
Maseczki
Maseczki 02.04.2020, 13:07
Czyżby nadal chodzi o porachunnki polityczne ?Nawet w takim trudnym czasie plujecie jadem ?Oskarzacie bez podstaw , obrazacie nie liczac sie z czyimis uczuciami
Pani Kuźma jest bardzo dobra dzialaczka w Gminie Łabunie ,kieruje sie zawsze dobrem ludzkim.Wstydzilibyscie sie tak szydzic z kazdego.Ciekawe co Wy takiego robicie ,jak Wy pomagacie?Szyjecie maseczki ?jesli tak to kgw z gminy Zamosc juz powinne te pokazówke zaprzestac .Wy ich wyreczcie jak takie dobre i wspaniale kobiety.Pozdrawiam .
do maseczki
do maseczki 02.04.2020, 13:36
sam szydzisz z osób które coś robią , nazywając działanie Pań z kgw z GM Zamość pokazówka. Trochę opamiętania
yhy
yhy 02.04.2020, 13:35
Dobra działaczka, kieruje się dobrem ludzkim - gdybyś znał prawdę, to byś raz dwa zmienił zdanie.
Ddj
Ddj 02.04.2020, 16:19
To skoro ty znasz prawdę przedstaw ja słuchamy czy tchórzysz
Jan Kopyto
Jan Kopyto 02.04.2020, 12:06
Pojawił się artykuł "Gmina Łabunie" Poważne wypływały z niego wnioski i zadania. Pytam się, więc kto ma organizować w Gminie życie mieszkańców na kwarantannie. Kogo to interesuje, że ponad 200 osób w niej uczestniczy. Kompletnie władza nie jest przygotowana na te wyzwania. Zacznę od najprostszych rzeczy. Gdzie ja mogę zakupić maseczki , jednorazowe rękawiczki, płyny dezynfekujące tu w gminie. O tę profilaktykę powinni zadbać włodarze, dotrzeć do każdego mieszkańca gminy przecież stanowimy wszyscy potencjalne źródło zawirusowania.
Wielu tu zyje starszych ludzi, wdów, kto im zaoferował jakkolwiek pomoc chociażby w zakupie nabiału, chleba. Nie ma zycia, a władza gminna co robi w tym zakresie?. Zero pomyslunku w sytuacji krytycznej. Marazm trwa nadal. Władzo obudźci się.
www
www 02.04.2020, 13:39
To gmina ma Tobie załatwić maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne? Ty się z choinki urwałeś. To ja chcąc iść do lekarza czy apteki mam zadzwonić do Wójta i powiedzieć mu: raz dwa dawaj mi rękawiczki? Jak zechcę zamówić sobie pizzę na dowóz, to też ma mi to zapewnić? Piszecie takie bzdury, że aż przykro. Nie macie pojęcia, jakie są zadania gminy i piszecie bzdury. Poczytaj trochę ustaw, gmina nie może wykraczać poza swoje kompetencje, Oglądasz tv na pewno, to z niej powinieneś wiedzieć, jak myć ręce, jakie są ograniczenia i gdzie szukać pomocy. Tego już nie dosłuchałeś, tylko oglądasz się na gminę. Ja musiałem sam załatwić sobie sam płyny do dezynfekcji do domu, rękawiczki czy maseczki. Poszukaj w internecie i najpierw poczytaj, a potem pisz bzdury, że gmina ma ci wszystko załatwić. Co za niedouczeni ludzie.
bol
bol 03.04.2020, 12:35
Z prasy:
"Ze względu na sytuację w Dęblinie postanowiono zwołać Zespół Zarządzania Kryzysowego. Co więcej, miasto zabezpieczyło się w maseczki antywirusowe i prowadzi ich dystrybucję wśród mieszkańców. "
A w Łabuniach tak nie mozna, bo ojcowie gminy za to nie odpowiadają. Dobre
Dddd
Dddd 04.04.2020, 16:47
Co się dziwisz . W poniedziałek gmina na stronie informuje że jest 40 osób kwarantannie, a w piątek Wójt wydaje oświadczenie , w którym pisze że gmina nie otrzymuje oficjalnych danych w tym zakresie. I gdzie jest prawda?
Jan Kopyto
Jan Kopyto 02.04.2020, 15:18
Napisałem:
Gdzie ja mogę zakupić maseczki , jednorazowe rękawiczki, płyny dezynfekujące tu w gminie.
Odpowiedź www:
To gmina ma Tobie załatwić maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne?… ja musiałem załatwić sobie sam płyny do dezynfekcji do domu, rękawiczki czy maseczki.
----------------------
Wiadomo, że to towar jest deficytowy. Nieosiągalny dla przeciętnego Kowalskiego. Nie możecie wyjść ponad przeciętność i swoje zadania statutowe. Czego wam nie wolno? Do więzienia Was zamkną za czynienie dobra w tak szczególnej sytuacji epidemiologicznej gminy. Weżcie uderzcie do Prezydenta Zamościa, to już nikt nie ma wpływu na hurtownie zamojskie. Przekażcie do sklepu, mieszkańcy będą Wam wdzięczni. Wykażcie się wyobraźnią.


Napisałem
Wielu tu zyje starszych ludzi, wdów, kto im zaoferował jakkolwiek pomoc chociażby w zakupie nabiału, chleba.
-------------------
Nie uzyskałem odpowiedzi.
Doprecyzuje, naprawdę trudno zrobić listę samotnych starszych osób, którym należy bezwzględnie pomóc. Taka jest rzeczywistość, to jest wojna... z wirusem. Człowieku obudź się. Sądzę,że dowodzisz zza biurka.
t
t 02.04.2020, 16:16
Pamiętajmy, że został zamknięty Bank w Łabuniach. Ludzie starsi często nie mają kart bankomatowych , a do Krynic raczej nie zajdą. Bez pomocy nie poradzą sobie. Tu nie chodzi o atakowanie urzędów, ale o taką zwykłą informację , gdzie zadzwonić w takim wypadku. Tylko nie piszcie ,,ze na stronie są rozporządzenia państwowe. Chodzi o jedno zdanie w rodzaju; Seniorze potrzebujesz pomocy? Zadzwoń i tu podać numer telefonu, ewentualnie numery instytucji ,którzy taką pomocą się zajmują .To naprawdę przekracza możliwości urzędu i jest niezgodne z polskim prawem?Jakoś w radiu wczoraj słyszałem komunikaty GOPSU w Krasnobrodzie, żeby kontaktować się z nimi w razie potrzeby.
Gość
Gość 02.04.2020, 21:13
Przecież na stronie gminy Łabunie widziałem kilka dni temu, że napisane jest jak byk, że GOPS udziela w pierwszej kolejności pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym, samotnym. I dlaczego oglądasz się na gminę? Sam rusz tyłek tak jak ja, gdy chciałem kupić rękawiczki i zadzwoń do miejscowego sklepu zapytaj czy mają rękawiczki, może ci dowiozą. Ja szukałem po sklepach kosmetycznych internetowych,po sklepach internetowych z chemią do domu. Sam zaoferuj się pomocą osobie starszej. W każdej gminie kgw oferują pomoc, radni,sołtysi, zwykli ludzie, a tu oglądają się na gminę. Rusz tyłek i sam coś zrób. Bierz przykład z sołtysa Mocówki. Reszta sołtysów - no gdzie jesteście? Macie przecież służyć mieszkańcom naszej gminy? Pomóżcie, zaoferujcie się - jak zrobił to sołtys Mocówki.
M
M 02.04.2020, 11:12
Brawo za refleks dla Gminy Labunie. Dzisiaj po 7 dniach od objecia kwarantanna pojawiła się informacja gdzie pomocy mogą szukać osoby znajdujące się w kwarantannie. Sztab kryzysowy prężnie działa w gminie, a przynajmniej widać że czyta komentarze.
gość
gość 02.04.2020, 13:45
Ten komunikat umieszczony na stronie internetowej www pokazywały też telewizje, jest też na stronach rządowych dotyczących koronawirusa. Dawno go już widziałem. Więc skoro zajrzałaś na stronę gminy, to i mogłaś zajrzeć na strony rządowe, gdzie na bieżąco informują. Ten komunikat jest rządowy i na wielu stronach internetowych gmin go nie ma. Na stronie gminy został zamieszczony, jak pewnie inne komunikaty. Gmina podejrzewam, że zamieszcza to, co znajdzie na stronach rządowych lub dostanie listownie. Po prostu te komunikaty są powielane, więc po co to sztuczne zamieszanie? Nie dziwi mnie, że gmina czyta komentarze. Powinna to robić na bieżąco, w końcu jak Pan Wnuk nagrywa filmiki budujące jego pozytywny wizerunek przy okazji informując mieszkańców, robią to też inne gminy. Co w tym dziwnego? Celowe plucie jadem, bo nie ma się nic do roboty, tylko szczucie i podsycanie złych emocji. To jest wlasnie gmina Łabunie,
Kaziu Oracz
Kaziu Oracz 02.04.2020, 15:53
"Na co mogą liczyć osoby objęte kwarantanną ... - Gov.pl"
Naprawdę dużo zrobiliście wrzucając powyższy ministerialny kwit na stronę internetową gminy.;-))) Mnie interesuje jak ten kwit na roboczo chcecie realizować. Może na to jeszcze nie wpadliście, ale należy go rozpisać na osoby, poszerzyć o konkretne zadania i działania. O taka sciąga z myślą o osobach starszych z telefonami, wykazem pracy sklepów, wykazem osób odpowiedzialnych za kontakt........ Ktoś zasadnie napisał to jest wojna. Larum grają, a tu w Gminie cisza. To jest Wasz sprawdzian umiejętności, kompetencji i ludzkości.
Batman
Batman 02.04.2020, 09:11
Nadeszły nam czasy, strach z domu wychodzić
Czytelniczka
Czytelniczka 02.04.2020, 09:05
Nie można lekceważyć tego wirusa cała wieś powinna być objęta kwarantanie muszą sami zadbać o swoje zdrowie. Ludzie z Labun pracują w Zamościu i dlaczego nie są objęci kwarantanie? Np sklepy spożywcze muzea mogłabym dalej wymieniać kobieta objęta została kwarantanie z Delikatesow centrum a sklep na dobre otwarty wszyscy pracują. PSS również kobieta miała symptomy wirusa. Zgłaszać trzeba takie przypadki. Musi ktoś zadbać o bezpieczeństwo ludzi i pracowników.
czytelnik
czytelnik 02.04.2020, 10:04
A co zrobisz jak ktoś z delikatesów albo pss uzna że przez ten wpis zmniejszyly się obroty,czyli też dochody,a co jeśli ktoś z Łabuń straci pracę,bo pracodawca uzna że to zbyt duże ryzyko?weżmiesz rodziny na utrzymanie? A wyrównasz straty tym firmom ?
Lech
Lech 02.04.2020, 10:50
Po prostu zostań w domu.
Gość
Gość 02.04.2020, 10:48
Po pierwsze trzeba zadbać o swoje zdrowie i wszystkich ludzi. W każdym ze sklepów spożywczych pracownicy najbardziej są narażeni na wirusa, bo każdego klienta trzeba obsłużyć i jak z każdych z tych sklepów obroty spadną o połowę i nie ważne czy to pss Delikatesy Lidl i tym podobne, my na to wpływu nie mamy.ludzie się po prostu boją chodzić po sklapsch, idą bo musza. To że ktoś sobie coś napiszę, że w tym czy w tamtym sklepie ktoś miał katar i tym podobne to nie musi być chory, ktoś coś komuś powiedział, ktoś coś od siebie jeszcze dodał i plotka wychodzi sama. ludzie się zwyczajnie boją o swoje zdrowie.
Gość
Gość 02.04.2020, 08:52
Masakra co się dzieje.
zorro
zorro 02.04.2020, 01:10
Bo to jest tak- DOBRZE CI - NIE CHWAL SIĘ , ŻLE CI - NIE ŻAL SIĘ
Swoj
Swoj 02.04.2020, 00:03
Lecę po gazetę żeby się zarazić , nie powiem co wam w co
ted
ted 02.04.2020, 12:49
To nie leć po ryż, kaszę, mąkę i setki różnych produktów, bo też możesz się zarazić. Siedź w domu i zioń nienawiścią.
gość
gość 01.04.2020, 13:17
Polecam piosenkę Budki Suflera pt. Jeśli jutra nie będzie.Ludzie wszystkim nam potrzeba nadziei,że to wszystko kiedyś się skończy.Bo kiedyś skończy się na pewno.I tego się trzymajmy.
gość
gość 01.04.2020, 13:29
Tak, niech się skończy, ale niestety większości ludzi nie doceni tego i nie obudzi się z letargu. Dalej jeden na drugiego będzie szczuł i obgadywał, dalej będzie kradł i wytykał palcami, a sam będzie udawał, że jest idealny.
gość
gość 01.04.2020, 10:35
Kochani spokój, spokój i jeszcze raz spokój, niech każdy pilnuje siebie i nie osądza innych, bo za chwilę może znaleźć się w sytuacji, że będzie osądzany. Widzę, że wszyscy się nakręcają i szukają sensacji.
Stała czytelniczka
Stała czytelniczka 01.04.2020, 09:47
A propos pani E. Kuźmy i innych działaczek z gminy Łabunie wygrywających wszystkie konkursy Kroniki Tygodnia na "najlepsze dzialaczki KGW"!!!!?? Gdzie one są teraz? Dlaczego o nich nic nie słychać?? Przykładem może być Gmina Zamość, pięknie się organizują, szyja teraz maseczki... Chociaż z najlepszymi organizatorami z gminy Łabunie nie miały szans... Pokażcie co potraficie, niech teraz o Was napiszą w Kronice Tygodnia jakie jesteście zorganizowane!!! Nie sztuka wykupić wszt gazety z kuponem w okolicy ale trzeba coś potrafić zrobić skoro się taki tytuł zdobywa!!!!
Ddj
Ddj 02.04.2020, 16:21
A co ty kur. Myślisz że teraz co druga osoba będzie Ci maseczki szyć? Siadz na *** i sam zacznij jak coś ci nie pasuje
czytelnik
czytelnik 02.04.2020, 01:20
No teraz to na pewno "najlepsze działaczki KGW" poczują się napiętnowane, a o takich wykupach to na serio?
Jan Kopyto
Jan Kopyto 01.04.2020, 15:50
Skąd w Was tyle jadu jest? , to Kuźma ma maseczki szyć? Są lekarze, pielęgniarki, cały klasztor, pręzny wójt, a weźcie zróbcie doraźny oddział pierwszej pomocy dla podejrzanych. Będzie o Was głosno w całej Europie nie tylko za sprawą inscenizacji małych dzieci gazujących więźniów. Zawsze to my utrzymywaliśmy duchownych, a może odwrotnie oni teraz zakupią choć maseczki dla mieszkańców parafii. W końcu to wikary był tym O na ziemi łabuńskiej. Ale wy nie macie pomysłow tylko byle zaistnieć anonimowo choć tu. To jest ludek łabuński
Stała Czytelniczka
Stała Czytelniczka 01.04.2020, 19:59
Taka jest właśnie gmina Łabunie... Kipiąca jadem. Tu każdy każdemu z zazdrości oczy by wydrapał. Ja nie chcę zaistnieć, tylko irytują mnie pewne zachowania, pewnych osób. A anonimowość jest w tym przypadku wskazana, dla własnego bezpieczeństwa. Nikogo nie obrażam, ale taka jest prawda. W jednym sklepie były sprzedawane gazety z wyciętymi kuponami bo działaczki w konkursie tak walczyły o zwycięstwo. Żenada...
Wójt, bez komentarza... A sprawę inscenizacji zostaw władzom szkoły...
czytelnik
czytelnik 02.04.2020, 01:42
No tu chyba przesadzasz,odrobinę,widuję ludzi z Łabuń i zaświadczam że mają oczy , jadem też nikt mnie nie zatruł, więc o co chodzi?
hej-t(y)
hej-t(y) 01.04.2020, 21:29
Niestety, ale to prawda. Jeden drugiemu patrzy na czyjeś ręce - nie na swoje. Jeden drugiemu wilkiem. Ci, co najbardziej szczekają i mają w sobie zło, pierwsi lecą do kościoła i włażą w tyłek kościołowi. Obłuda, fałsz i zakłamanie nie tylko w tej gminie nie zna granic. Z byle gówna robi się sensacja, zajmują się pierdołami, zamiast popatrzeć na prawdziwe problemy . Tym najważniejszym problemem jest brak zgody i przyjaźni między ludźmi. No dlaczego niektórzy obłudnicy chodzą do kościoła, a szczują i obmawiają innych? Dlaczego namawiają do życzliwości, a sami są fałszywi? W kościele nie uczą Was miłości do drugiego człowieka? Nie uczą Was wiary? Nie uczą Was jak rozwijać duszę? Nie uczą Was, że bezmyślne klepanie zdrowasiek bez medytacji i afirmacji światła Stwórcy to jeszcze większy grzech? Nie uczą Was, że wszystko, czego potrzebujecie do rozwoju duszy zapisane jest w Biblii? Nie uczą Was, że religia pomaga nawrócić się do wiary, ale religia nie jest wiarą? Nie uczą Was, że jak przestrzegasz prawa bożego, to nie powinieneś żyć wg prawa rzymskiego - dla niekumających - chodzisz do kościoła, a pozywasz do sądu bliźniego? Nie uczą Was, że wizyta w kościele, to nie jest tylko msza i kazanie, że to wewnętrzny kontakt z Bogiem, że to zrzucenie złych energii i pobranie od Stwórcy światła, które leczy duszę, ciało, odprogramowuje umysł naszpikowany złymi informacjami? Nie uczą Was, że dzięki rozwojowi duchowemu możecie sami wyczuć, że dany człowiek jest zły, że możecie swoją nadświadomością wyczuwać co jest dla was samych dobre a co złe? Dzięki temu zrozumielibyście, że bycie katolikiem a chrześcijaninem to dwie różne sprawy. Nie ten wierzący co chodzi do kościoła, a po wyjściu z niego mógłby zabić krzyżem. Wierzący to ten, kto nie zazdrości, kto kocha nie tylko ludzi, ale zwierzęta, ma szacunek do przyrody, i że nie urodził się po to, by zarabiać pieniądze, kopulować, jeść i robić kupkę. Rodzisz się z misją daną od Stwórcy. Nie żyjesz na tym świecie dla siebie. Żyjesz dla kogoś. Im wcześniej to zrozumiesz, tym lepiej dla Ciebie. Teraz jest ten czas, byś to zrozumiał. Kołowrotek materializmu zwolnił. Zwolnij i Ty
ja
ja 01.04.2020, 21:54
Idź spać człowieku...
taaa
taaa 01.04.2020, 22:39
Widocznie Ty cały czas śpisz i prześpisz pewnie całe swoje życie pisząc bez sensu te trzy marne słowa nie wnoszące nic.
ja
ja 02.04.2020, 10:17
A cóż konstruktywnego wynika z większości tych wpisów? Wynurzaliśmy niektóre osób w błocie i co? Krótkie ukojenie zszarganych nerwów i trzeba szukać kolejnych ofiar. Radna jest radną, bo ktoś ją wybrał na to stanowisko . Do kogo teraz pretensje ?Łatwo wypisywać komentarze w necie. Ile osób powiedziałoby to tym ludziom w oczy? Jak to wszystko się skończy ,powiedzcie to tym ludziom osobiście, a nie przez gazetę. Już widzę te tłumy chętnych...
gość
gość 02.04.2020, 15:07
Niektórzy baliby się, że zostaną znurani z błotem za powiedzenie prosto w oczy prawdy, bo tacy ludzie są nieobliczalni; stąd żaden w obawie o zemstę (tak zemstę) zapewne nie powie tego prosto w oczy. A szkoda.
Czytelnicza
Czytelnicza 01.04.2020, 10:13
Najlepszy komentarz jaki przeczytałem o Paniach z pierwszych stron gazet.Brawo stała czytelniczka.
precz z po
precz z po 01.04.2020, 09:33
ha ha dobrze wam tak glupie naiwne owieczki nie powinniscie sie bac koronawirusa bo przeciez ten tam na gorze was ochroni no w koncu sie duzo modlicie jakim trzeba byc glupim zeby w czasach wirusa chodzic do kosciola na msze?
Paweł
Paweł 01.04.2020, 14:59
Prosze pana pani, prosze nie krytykowac ludzi ktorzy sie modla. Oni modla sie rowniez za pana pania, aby otworzyl oczy. Pozdrawiam i pomodlmy sie za tego pana pania
Anna
Anna 01.04.2020, 01:01
Ahhh ta nasza Pani przewodnicząca ona jak coś powie to tylko płakać ze śmiechu, kto ją wybrał ta kobieta nie nadaje się do pełnienia takiej funkcji w gminie zwłaszcza że jej się gęba od plotek nie zamyka, lata wszędzie jak pop*********
Życzyliwa
Życzyliwa 02.04.2020, 16:25
Pozwoliłam sobie sprawdzić IP osób które tak się udzielają, w tym komencie wszystkie komentarze podlegające pod paragraf zostały przekazane w odpowiednie miejsca ? do zobaczenia ?
Lucia
Lucia 01.04.2020, 07:56
Dokladnie Pani Aniu
Gość
Gość 01.04.2020, 07:42
Ta kobieta pokazała teraz siebie i dopiero teraz poznają się na niej ci którzy uważali do tej pory że jest w porządku. Sieje ploty. Nie zdziwiloby mnie to, jakby gadała na władzę gminną, a to się właśnie slyszy.
Gość
Gość 31.03.2020, 20:14
Niech Pani Przewodnicząca mówi sama za siebie, bo ja nie czuję się napiętnowany. Skoro tak uważa to znaczy, że sama jedna czuje się napiętnowana. To po pierwsze. Po drugie - wszystkie urzędy pracują w ograniczonym zakresie, bo każdy pracownik czy to sklepu czy urzędu czy innego zakładu pracy ma prawo zrobić wszystko by ograniczyć kontakt z innymi ludźmi. To takie trudne do zrozumienia? Niektórzy to by chcieli łazić jak święte krowy po picztach, bankach urzędach i załatwiać swoje sprawy nie licząc się z ludźmi.
Gość
Gość 31.03.2020, 19:47
"Mieszkańcy gminy poczuli się napiętnowani - mówi z żalem Elżbieta Kuźma, przewodnicząca Rady Gminy w Łabuniach" - a gdzie w tej sytuacji był Wójt Gminy Łabunie i Cała Rada Gminy??? Wszyscy stulili uszy po sobie i pozamykali sie w urzędzie gminy udając , że ich nie ma. Większym zainteresowaniem wykazał się Pan Prezydent Zamościa , niż nasze władze lokalne.
gość
gość 01.04.2020, 10:05
A co mieli jeździć po całej gminie i robić szoł, jak co to niektórzy wykorzystują sytuację do lansowania się na portalach społecznościowych. Zastosowali się do zaleceń sanepidu jakie odgórnie dostali, a osoby potrzebujące pomocy mogą zawsze do gminy zadzwonić w gminie są wyznaczeni urzędnicy którzy mają dyżur.
taaa
taaa 31.03.2020, 20:45
a zapytaj Pana Prezydenta, czy wszyscy urzędnicy pracują w urzędzie i czy wszyscy interesanci mogą tam wchodzić. Zadzwoń do urzędu miasta lublin - tam też pracują zdalnie. Zdalna praca już dawno, zanim wybuchł koronawirus wprowadzona też została w urzędzie marszałkowskim. Ciekawe, czy jak ty pracowałbyś w sklepie, urzędzie czy na poczcie, to czy chciałbyś mieć na co dzień kontakt z masą ludzi. Rząd wprowadził ograniczenia i a Ty dalej swoje - najlepiej, niech wszystko będzie otwarte, wtedy poczujesz się jak we Włoszech. Pomyśl coś, zanim napiszesz takie bzdury, że aż się czytać nie chce.
Gość
Gość 31.03.2020, 20:58
Rozumiem , że ograniczony jest dostęp do urzędów itp, ale Prezydent nie schował sie pod pierzyne tylko informuje na bieżąco o sytuacji epidemiologicznej. Z komunikatów medialnych Prezydenta można było dowiedzieć sie wiecej o sytuacji w gminie Łabunie, niż od naszego Wójta . Ludziom należą sie informacje i wsparcie.
Zaraz ktos napisze, że są sami sobie winni. Ale tak naprawde to nikt nie ma 100 % pewnosci, że jest zdrowy
Ssss
Ssss 02.04.2020, 06:49
To są tzw. zabiegi PRowe, by budować pozytywny wizerunek. Wielu polityków wykorzystuje ten czas do budowania swojego wizerunku. Zazwyczaj w takich czasach go zdobywa - z psychologicznego i statystycznego punktu widzenia. Człowiek potrzebuje w takich czasach jak teraz słów pocieszenia i takiego zaufanego guru, który podtrzymuje na duchu, jest głosem rozsądku etc. Pan Wnuk jako były dziennikarz ma dar wymowy i wie jak budować swój wizerunek. Wykorzystał ten moment, gdy zaufanie ludzi łatwiej zdobyć.Socjotechnika i tyle, a nie troska.
Gość
Gość 31.03.2020, 21:14
Co chciałbyś Gość dowiedzieć się więcej? Ile osób jest na kwarantannie w gminie Łabunie? Do udzielania takich informacji jest sanepid, zresztą chyba na stronie gminy była podana informacja, ile osób jest na kwarantannie. Codziennie media informują nas, ile osób jest zakażonych w poszczególnych powiatach. A może chciałbyś, żeby Wójt powiedział dokładnie kto jest na kwarantannie (może to Twoja ciekawość). Nie rozumiem, czego można oczekiwać w tej sytuacji od wójta -słów pocieszenia, wsparcia psychologicznego? Też takiego nagrania wideo, jak robi to Pan Wnuk, żeby powielać te same informacje, o których już każdy wie? Po prostu #zostańwdomu, przestrzegaj ogólnych zaleceń, o których mówi też Prezydent Wnuk i w wolnym czasie zajmij się sobą, rodziną.
Yg
Yg 02.04.2020, 16:27
Wnuk gówno wie a sieje panikę
ttt
ttt 01.04.2020, 08:22
Może ktoś potrzebowal pomocy materialnej a może i psychologicznej.? A nawet powielanie tych samych komunikatów swiadczyloby i tym,że ktoś się interesu tymi ludźmi. Bycie Wójtem to nie tylko przyjemności i pensja wywindowana przez radę za nic.
gość
gość 01.04.2020, 10:10
Jak ma ktoś problem to może zawsze zadzwonić nr telefonów do gminy są ogólnie dostępne. Robisz i igły widły.
ggg
ggg 01.04.2020, 09:29
pomoc materialna - gops, pomoc psychologiczna psycholog. Co ma do tego władza? Ja nie potrzebuję od Wójta słów pocieszenia, bo chyba o to ci chodzi: pokazać Tobie sztucznie, że ktoś się tobą interesuje, tak dla picu. Nie uważasz, że to sztuczne?
Wędrowca
Wędrowca 03.04.2020, 22:58
To jest dopiero początek krzywej wznoszącej, wy rzeczywiście nie czujecie bluesa, co będzie za miesiąc. Wielu wójtów, burmistrzów aktywnie włącza się do walki. Zrobić wam prasówkę?

Pozostałe