ZUS gotowy do tarczy

  • 04.04.2020, 07:03
  • red.
ZUS gotowy do tarczy
Wnioski przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, będą realizowane priorytetowo – podkreśla ZUS, który jest gotowy do realizowania tzw. tarczy antykryzysowej.

Jesteśmy przygotowani na wdrożenie rozwiązań prawnych, które są ułatwieniem dla wielu pracodawców i pracowników – podkreśla prezes ZUS Gertruda Uścińska. – Proponowane w ustawie trzymiesięczne zawieszenie opłacania składek przez mikroprzedsiębiorców nie wpłynie negatywnie na ich świadczenia wypłacane z ZUS.

Nowa ustawa przewiduje poza tym tzw. świadczenie postojowe dla osób na umowach cywilnoprawnych (umowa-zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych. Zniesiona ma być także opłata prolongacyjna za skorzystanie z ulg w opłacaniu składek. – Wnioski przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa, będą realizowane priorytetowo i będą zautomatyzowane – podkreśla prezes ZUS. – Wychodzimy z założenia, że w tym trudnym czasie należy zrobić wszystko, aby pomóc przedsiębiorcom i pracownikom.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe