Biłgoraj: Gdzie się chować i za ile? (TYLKO W GAZECIE)

  • 02.04.2020, 06:03
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Gdzie się chować i za ile? (TYLKO W GAZECIE) Opłata za niszę na urny na cmentarzu "Lapidarium" wynosi 900 zł.
Radni Biłgoraja ustalili wysokość opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta. Wprowadzono dodatkowe formy usług. Zamiast grobowca na cmentarzu "Lapidarium" będzie można wykupić miejsce na grobowiec, a na "starym" cmentarzu przy tej samej ulicy grób ziemny przekształcić za opłatą na murowany.

W Biłgoraju funkcjonują cmentarze komunalne przy ul. Lubelskiej ("Lapidarium" i cmentarz komunalny) oraz przy ul. Stefana Batorego. Na ostatniej sesji radni ustalili wysokość opłat za korzystanie z tych nekropolii. 

– W stosunku do obecnie obowiązujących przepisów, rozszerzono katalog opłat za miejsca grzebalne pod grób murowany pojedynczy dwupoziomowy na cmentarzu komunalnym "Lapidarium" przy ul. Lubelskiej – informuje burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. – Powyższy zapis pozwoli na budowę grobu murowanego bezpośrednio przez firmę pogrzebową na wniosek rodziny zmarłego. Opłata wyniesie 1000 zł.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe