Koronawirus na Zamojszczyźnie. Nadleśnictwa zamykają parkingi

  • 29.03.2020, 08:00
  • ak
Koronawirus na Zamojszczyźnie. Nadleśnictwa zamykają parkingi Fot. pixabay.com
Epidemia koronawirusa sprawiła, że pewne ograniczenia wprowadziły również nadleśnictwa w naszym regionie. Zakazu wstępu do lasu nie ma, ale zamknięte zostały wszystkie parkingi i miejsca postojowe, a także obiekty turystyczne, czyli np. wiaty.

"Las jest ciągle dla nas otwarty, lecz pamiętajmy by korzystać z niego mądrze i odpowiedzialnie. Przestrzegajmy wytycznych organów i instytucji państwowych, podawanych w środkach masowego przekazu" – podaje w komunikacie Nadleśnictwo Biłgoraj.

"Leśne spacery pozwalają odetchnąć po długim siedzeniu w domu, utrzymać kondycję i budować odporność, rozładować duży stres związany z koronawirusem i zmianami, jakie wniósł w nasze życie. Takie wyprawy musimy jednak planować z głową, podchodząc do nich inaczej niż kiedyś" – przypominają leśnicy ze Zwierzyńca.

Restrykcje wprowadziło również Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski. Leśne Arboretum, ścieżki spacerowe w Siwej Dolinie i rowerowe są nadal otwarte, ale korzystać z nich można przy zachowaniu wszystkich zalecanych obecnie środków bezpieczeństwa, a więc nie wolno tam gromadzić się w grupach liczących ponad dwie osoby.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wiedza
wiedza 29.03.2020, 14:17
Las iglasty ujemnie jonizuje powietrze,jony ujemne zabijają wirusy. Dlatego drogi leśne powinny być obecnie otwarte dla wszystkich rządzący niedojrzeli do funkcji.
Gdzie
Gdzie 29.03.2020, 11:41
zamykanie parkingów leśnych to głupota nadleśniczych, przecież można ograniczyć ilość miejsc . Gdzie można zatrzymać się w lesie w Krasnobrodzie jak wszędzie same szlabany?

Pozostałe