Hrubieszów: Nie ma koronawirusa w szpitalu

  • 28.03.2020, 08:30
  • ak
Hrubieszów: Nie ma koronawirusa w szpitalu
Było podejrzenie, że jeden z pacjentów w szpitala w Hrubieszowie może być zakażony koronawirusem. Badania to jednak wykluczyły.

"Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie uspokaja mieszkańców powiatu – w szpitalu nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem" – napisano w komunikacie.

Ponieważ jednak było przypuszczenie, że jeden z pacjentów może być zakażony, w piątek, 27 marca szpital wprowadził czasową kwarantannę dla nocnej zmiany personelu medycznego i przebywających w szpitalu pacjentów. Całkowicie wstrzymano przyjęcia chorych na oddziały szpitalne.

"Po gruntownej analizie otrzymanych z akredytowanego laboratorium w Warszawie wyników w kierunku koronawirusa nie stwierdzono zagrożenia epidemiologicznego. W związku z tym, od godz. 21:00 dnia 27.03.2020 r. wznowiono funkcjonowanie szpitala na dotychczasowych zasadach" – informuje hrubieszowski SP ZOZ.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
covid-19
covid-19 18.04.2020, 09:37
Ciekawe skąd miałbym mieć covid-19 gdy hospitalizowany byłem przez wiele miesięcy. Styczność jedynie z personelem i pacjentami.
Właśnie fachowość postępowania personelu sprawiła, że nie zostałem zarażony.
Tak więc nie narzekajcie na Nasz szpital bo nie widzicie co dzieje się w innych placówkach opieki zdrowotnej, a zapewniam WIEM.
Testy, które miałem wykonane dwukrotnie, wykazały niejednoznacznie wynik ujemny. A małym drukiem ZALECENIA PRODUCENTA TESTU by go powtórzyć po upływie 4 dni. Tak więc kto sieje panikę ?!
Dzieki za opiekę, za dobre słowo, w chwilach trudnych i burzliwych dla mnie.
Kieruję podziękowania do całego personelu Oddziału I Wewnętrznego ZOZ Hrubieszów.
Michał
Michał 18.04.2020, 11:51
Właśnie personel najczęściej zaraża co widać już na przykładach z innych miejsc , ciesz się że nie zarażono cię tam bakterią ktora tez tam była wcześniej . Nie przesadzajmy że to dobry szpital , chyba że jesteś typowym Hrubieszowiakiem co nie wychodzi poza granice miasteczka , bez urazy ja tez jestem z Hrubieszowa .
Covid-19
Covid-19 18.04.2020, 14:55
Nie zachwalam a stwierdzam.
Styczność że szpitalami w ostatnich latach głównie Hrubieszow, Zamość, Warszawa i mam porównanie do czystości, świadczonych usług jak i podejścia personelu do pacjenta. I to właśnie w tych tzw. Naj, najwięcej jest przykrych sytuacji dla pacjenta od strony personelu.
Odnośnie super bakterii przeżyłem w szpitalu co najmniej dwie, a przywiezione ze szpitala m. in. z Zamościa ( pacjenci nie zgłaszali pobytu w innych szpitalach).
Tak więc małomiasteczkowość mi nie grozi. I nie życzę nikomu by mógł sam doświadczyć i porównać jakość świadczonych usług.
antygona
antygona 29.03.2020, 13:01
poczytajcie starożytnych Greków - Król Edyp, tam jest o przyczynach zarazy z czasów przed Chrystusem
po
po 28.03.2020, 21:37
wprowadzić obowiązek wychodzenia z domu w maseczkach
gosc
gosc 28.03.2020, 15:44
Dzięki Bogu
gosc
gosc 28.03.2020, 22:04
dzięki partii

Pozostałe