Zamość: Nakaszlał sąsiadce w twarz. Został aresztowany

  • 28.03.2020, 05:47
  • ak
Zamość: Nakaszlał sąsiadce w twarz. Został aresztowany Fot. pixabay.com
Sąd uznał, że 27-latka należy izolować i dlatego zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Młody mężczyzna zamiast przebywać w domu na kwarantannie, składał wizyty swojej koleżance, a kobietę, która zwróciła mu uwagę, zaatakował i nakaszlał jej prosto w twarz.

O mieszkańcu Zamościa pisaliśmy przedwczoraj: NIE WYTRZYMAŁ KWARANATANNY.

Przypomnijmy, że w środę w nocy oficer dyżurny zamojskiej komendy odebrał zgłoszenie, że w jednym z bloków na ul. Piłsudskiego doszło do scysji między młodym mężczyzną, a mieszkanką bloku. 

Okazało się, że kobieta zwróciła 27-latkowi uwagę, bo wiedziała, że niedawno wrócił z zagranicy i powinien poddać się kwarantannie. Mężczyzna tymczasem często opuszczał mieszkanie, odwiedzając koleżankę. Na słowa krytyki zareagował kaszląc kobiecie prosto w twarz. Wtedy zamościanka wezwała policję.

– Mundurowi ustalili ponadto, że mężczyzna był w bloku, gdzie doszło do interwencji dzień wcześniej. Wówczas również została mu zwrócona uwaga, aby przestrzegał zasad tzw. kwarantanny społecznej, jednak zlekceważył te słowa – podkreśla Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka KMP w Zamościu.

Policjanci z zachowaniem wszelkich środków ostrożności zatrzymali 27-latka. Zamościanin trafił do aresztu. O incydencie powiadomiono służby sanitarne.

W piątek (27 marca) sąd przychylił się do wniosku prokuratury i policji i aresztował 27-latka na 3 miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.  

– Apelujemy o stosowanie się do poleceń instytucji państwowych i służb sanitarnych. Każdy z nas dbając o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz wszystkich mieszkańców naszego kraju powinien odpowiedzialnie przestrzegać procedur, i nie tylko z konieczności prawnej, a ze zwykłego społecznego obowiązku poddać się rygorom domowej izolacji – podkreśla Krukowska-Bubiło.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Volenti non fit iniuria
Volenti non fit iniuria 09.04.2020, 16:03
Apsik!!!!!!!!!!!!
znany
znany 28.03.2020, 19:50
a dowalić mu z grubej rury --TO NIE JEGO PIERWSZY WYBRYK --zawsze prawo miał za nic -???
Rav_
Rav_ 28.03.2020, 16:17
Tylko teraz jak to się ma do funkcjonariuszy aresztu i osadzonych tam bandziorów? Kwarantanna?
Rudi
Rudi 28.03.2020, 13:41
Debila zamknąć,nałożyć karę 2x30000 zł.Może zmądżeje bo jak widać to wielki gieroj bo zarobił 2000 Euro za granicą i może pluć innym w twarz.Zero kultury.Co to za dziewczyna co zadaje się z takim nieodpowiedzialnym debilem , to tak jakby jej pluł w twarz.Proszę pomyśleć jakie są koszty leczenia gdyby kogoś zaraził,te 60tys. to za mało,państwo będzie musiało pokryć koszty leczenia a państwo to MY.
muzykJanko
muzykJanko 28.03.2020, 11:42
Chopie sama radość...darmowe utrzymanie no i całodovowa opieka zdrowotna...wyjdziesz i będzie po ptokach..
Emma
Emma 28.03.2020, 10:21
Brawo!

Pozostałe