Zamość: Zakupy pojechały z więzienia do pogotowia

  • 27.03.2020, 10:53
  • ak
Zamość: Zakupy pojechały z więzienia do pogotowia Fot. mjr Maciej Baniak/ZK Zamość
Artykuły żywnościowe z przedłużonym terminem spożycia, wodę, artykuły higieniczne i środki czystości – takie produkty kupiono za pieniądze zebrane wśród funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Zamościu. Przekazano je do stacji pogotowia.

Ratownicy medyczni z Zamościa zaapelowali o pomoc w przygotowaniu pomieszczeń dla tych z nich, którzy być może zostaną objęci kwarantanną w razie kontaktu z osobą zarażoną wirusem COVID – 19.

Pracownicy zamojskiego więzienia postanowili pomóc. Zebrali pieniądze i zrobili zakupy. Do stacji pogotowia dostarczyli je dyrektor ZK ppłk Jacek Zwierzchowski i jego zastępca mjr. Piotr Burak.

– To tylko część potrzebnych rzeczy, ale wierzymy, że pomogą one ratownikom medycznym i lekarzom, stojącym na pierwszej linii frontu walki z epidemią, w przetrwaniu potencjalnego okresu odosobnienia, aby nie narażali swoich bliskich i mogli jak najszybciej powrócić do dalszej pracy – przekonuje mjr Maciej Baniak, rzecznik ZK w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamość
Zamość 29.03.2020, 05:31
Ryniu trzymaj się zdrówka dla całej ekipy dziękujemy że jesteście przetrwamy
Jacek
Jacek 27.03.2020, 11:05
Jak zwykle Dyrektorzy na pierwszym planie, ciekawe czy na składkę dali? Jak funkcjonariusz zatrzyma przestępcę to go widać na zdjęciu z tyłu a z przodu dyrektor i komendant
ojoj
ojoj 27.03.2020, 11:00
No a czemu nie zachowana odległość miedzy Panami

Pozostałe