Hrubieszów: Dziś sesja Rady Miasta. Jak obrady mają wyglądać?

  • 27.03.2020, 08:27
  • ak
Hrubieszów: Dziś sesja Rady Miasta. Jak obrady mają wyglądać?
Nie ma możliwości prawnych ani technicznych, by radni obradowali online. Dlatego zaplanowana na dzisiaj sesja RM Hrubieszowa się odbędzie. Mają być jednak zachowane wszelkie możliwe środki ostrożności.

Przewodnicząca Anna Naja, zwołując sesję zdecydowała, że podczas tego spotkania radni zajmą się jedynie przyjęciem niezbędnych dla funkcjonowania miasta uchwał. Wcześniej sala, w której się zbiorą zostanie zdezynfekowana i odkażona ozonem. Każdy z radnych otrzyma rękawiczki i maseczkę, a także możliwości korzystania ze środków do dezynfekcji. Mają też siedzieć w dużych odstępach od siebie. W obradach wezmą udział nieliczni pracownicy magistratu. 

Przewodnicząca zaapelowała również, by nikt z radnych, kto ma jakiekolwiek, nawet najdrobniejsze infekcje, na sesję nie przychodził. Apel o rezygnację z udziału w obradach skierowano również do mediów, mieszkańców i przewodniczących organów wykonawczych jednostek pomocniczych.

Także dzisiaj i również w niecodziennych warunkach mają obradować radni gminy Uchanie. Ich sesja miała się odbyć w środę, 25 marca, ale została przełożona. Rozpocznie się o godz. 9 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
paulina
paulina 27.03.2020, 21:37
legenda zwiazana z Hrubieszowem, pewien starzec pielgrzym przechodząc w swojej wędrówce przez Hrubieszów poprosił o kubek wody której wczesniej u innych odmowiono mu, dziekujac za wodę powiedział, Hrubieszów będzie omijany przez kataklizmy, omina was huragany i inne kataklizmy pustoszące ziemie,Hrubieszów będzie bezpieczny, mozna wierzyc lub nie
gosc
gosc 28.03.2020, 15:45
niech tak się stanie

Pozostałe