Zamość: #zostań w domu – Straż Miejska apeluje do mieszkańców (NAGRANIE)

  • 25.03.2020, 10:37
  • Źródło: UM Zamość
Zamość: #zostań w domu – Straż Miejska apeluje do mieszkańców (NAGRANIE) Fot. Archiwum KT
Od dzisiaj (25 marca) obowiązują nas wszystkich dodatkowe ograniczenia w opuszczaniu domów. O zakazach przypominają w Zamościu strażnicy miejscy, którzy przez megafon nadają komunikaty, by ograniczać wyjścia na zewnątrz i wszelkie kontakty.

„W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii koronawirusa, prosimy o niegrupowanie się osób, aby zminimalizować ryzyko jego rozprzestrzeniania. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas zależy zdrowie i życie naszych najbliższych - rodziców, dziadków, dzieci, naszych przyjaciół i sąsiadów. […]. Liczymy na Waszą odpowiedzialność i rozsądek, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epedemii”- to treść komunikatu, jaki od dziś (23.03.) można usłyszeć z głośników radiowozu zamojskiej Straży Miejskiej. Jeśli patrol zauważy skupiska ludzi, wezwie do rozejścia się.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Strażnicy przez megafon przypominają mieszkańcom, że nie powinni opuszczać swoich domów, ponieważ mimo wielu apeli i próśb o pozostanie w miejscu zamieszkania, wciąż zbyt wiele osób gromadzi się w miejscach publicznych i lekceważy zagrożenie zarażenia się koronawirusem.

W Zamościu od ubiegłego tygodnia zamknięte są place zabaw, siłownie zewnętrzne i inne obiekty sportowo- rekreacyjne, a patrole Straży Miejskiej sprawdzają czy mieszkańcy nie łamią tego zakazu. Odwiedzają również miejsca, w których najchętniej przebywa młodzież.

Źródło: UM Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miejscowy
Miejscowy 26.03.2020, 10:00
DO ROZSĄDNY. Rozsądny to tu jesteś tylko z niku. Ludzie z okolicy mają gdzieś wasze supermarkety. A po chleb to lepiej iść do małego sklepiku osiedlowego a nie do Biedronki. Przynajmniej dasz zarobić swoim a nie zagranicznym inwestorom którzy i tak mają Cie głęboko w .......
Joanna
Joanna 26.03.2020, 09:34
Zgadzam się z przedmówcami. Ludzie, którzy mieszkają w Polsce na stałe I tutaj pracują zachowują się odpowiedzialnie. Ci Co wrócili nie przyjechała z miłości do naszego kraju tylko ze strachu albo braku ubezpieczenia Lub pracy, która się Tam też zakończyła Bo koronawirus. Zafundowali rodzinom kwarantannę, wyleczą sie na koszt państwa I jak sie tylko poprawi sytuacji natychmiast uciekną Tam gdzie lepiej za granice... To przykre ale Polacy tak robią.
Objęty kwarantanną.
Objęty kwarantanną. 26.03.2020, 00:37
Do Mieszkanki.To co pani zrobiła jest zwykłym SB-eckim donosem.Można było zadzwonić na policję i byłoby w porządku,a tak w komentarzach?W sytuacjach zagrożenia wychodzą na wierzch postawy moralne.Brzydko.
Hiszpanka
Hiszpanka 25.03.2020, 20:56
Apel do mieszkańców dzwonmy na policję straż miejska zgłaszający łamanie kwarantanny tylko to nas uratuje. Mam rodzinę która na stale mieszka w Hiszpanii jest tam poprostu tragedia ludzi wywoża na lodowisko bo nie ma kostnic ludzie umieraja samontnie nie mogac sie pozegnac z córką synem czy wnukiem i nas to czeka jak sie nie opamietajmy .ZGŁASZAJ ludzi łamiacych kwarantanne apel do wszyskich nie chowajmy za tydzien naszych bliskich!!!
Mieszkanka
Mieszkanka 25.03.2020, 19:08
Rano przed otwarciem Castoramy niech podjadą to mandacików trochę pozbierają. Proponuję także sprawdzić kwarantannę osób z Jesionowej w Zamościu. Spacerują z psem i chodzą na zakupy.
Rozsądny
Rozsądny 26.03.2020, 07:59
Dokładnie, niech sprawdzają co się dzieje w biedronkach, zjeżdżają okoliczne wioski a mieszkańcy wejśc nie mogą po głupi chleb czy mleko.
Miejscowy
Miejscowy 26.03.2020, 13:09
DO ROZSĄDNY. Rozsądny to tu jesteś tylko z niku. Ludzie z okolicy mają gdzieś wasze supermarkety. A po chleb to lepiej iść do małego sklepiku osiedlowego a nie do Biedronki. Przynajmniej dasz zarobić swoim a nie zagranicznym inwestorom którzy i tak mają Cie głęboko w d....
Jarek.
Jarek. 25.03.2020, 19:57
Dużo takich jest co wychodzą z domu podczas kwarantanny nie zdają sobie sprawy jak8e zagrożenie stwarzają dla innych ludzi , trzeba po prostu zgłaszac Policji takie przypadki .
Xyz
Xyz 25.03.2020, 18:58
Zamknąć castorame wszystkim nagle wypadły remonty oby tylko zdążyli je zakończyć karać dupkow
Darek
Darek 25.03.2020, 13:47
Mandat 5000 odrazu zmądrzeją na momencie nie pomoże drugi i tak dalej

Pozostałe