Koronawirus w Polsce. Kolejne obostrzenia. Nie wychodźcie z domu!

  • 24.03.2020, 13:27
  • red.
Koronawirus w Polsce. Kolejne obostrzenia. Nie wychodźcie z domu! Fot. Ministerstwo zdrowia
Wszystkie modele i analizy z innych państw pokazują, że ograniczenia kontaktów skutkują zatrzymaniem fali zakażeń. Bez ograniczeń w kontaktach nie zatrzymamy tej fali - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. I zapowiedział, że wyjścia z domu trzeba ograniczyć do minimum.

O nowych przepisach poinformowano na konferencji prasowej. Zakładają one, że Polacy mogą wychodzić z domu do sklepu, do pracy, by zaspokoić najpilniejsze potrzeby.

Jest natomiast zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Możemy spotykać się natomiast z członkami bliskiej rodziny.

Wciąż działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy. Wyłączone są z niej jedynie osoby, które podróżują w związku z pracą lub służbą.

Ograniczenia obowiązują od jutra, 25 marca.

- Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć. Wiem że jest trudno, ale proszę o jeszcze większe ograniczenia - podkreślił minister Szumowski.

red.

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ksz
Ksz 24.03.2020, 18:35
Ale z was 2ch barany. Jeju
GAL   ZAMOJSKI
GAL ZAMOJSKI 24.03.2020, 16:20
Epidemią jest PiS i kościół .Pandemia to kolejny etap systemu ogłupiania ,kradzieży mienia państwowego . Czas apokalipsy dosięga ten system patologi gospodarczej i społecznej .Rząd i bogaci dadzą sobie rade a biedny ciemny lud niech w biedzie zdycha .Tak wygląda prawda nic tylko ***nąć w kalendarz .
Wyłącz_TV
Wyłącz_TV 24.03.2020, 16:09
No i mamy sytuację rodem ze stanu wojennego. Socjalistyczny PO-PiS rozegrał nas perfekcyjnie. Jedyne co nam zostało to Różaniec i zawierzenie się NMP bo Kościoły już pozamykane a Eucharystia sprofanowana.

Pozostałe