Terytorialsi oddają krew

  • 29.03.2020, 06:00
  • lew
Terytorialsi oddają krew
Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej odpowiadają na apel Narodowego Centrum Krwi i aktywnie włączają się w zbiórki krwi. Rekord padł w Zamościu.

Odpowiadając na apele o oddawanie krwi, lubelscy terytorialsi organizują zbiórki w swoich batalionach, a także włączają się indywidualnie w akcje prowadzone przez RCKiK. 

– Na apel odpowiedzieli już żołnierze z Białej Podlaskiej, Lublina oraz Zamościa, gdzie kilka dni temu pobito rekord batalionu – informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Krwiodawcy z 25 Batalionu Lekkiej Piechoty z Zamościa oddali prawie 30 litrów krwi. W ich szeregach jest m.in. st. szer. Marcin Rusak, który oddał już w swoim życiu ponad 50 litrów krwi.

Łącznie w ciągu kilku ostatnich dni lubelscy terytorialsi zebrali około 100 litrów tego cennego płynu. Planowane są kolejne akcje.

To nie koniec. Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły bezpłatną, ogólnopolską infolinię pomocy psychologicznej dla osób samotnych, starszych, źle znoszących izolację lub odczuwających stan wzmożonego zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa. Infolinia 800 100 102 czynna jest całą dobę.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Generał Italia
Generał Italia 29.03.2020, 20:18
w końcu się do czegoś przydali

Pozostałe