Coraz więcej ludzi zakażonych koronawirusem (TYLKO W GAZECIE)

  • 24.03.2020, 08:21
  • ak, lew, m
Coraz więcej ludzi zakażonych koronawirusem (TYLKO W GAZECIE)
5 zakażonych w powiecie zamojskim, 3 w biłgorajskim, 2 w tomaszowskim – to dotychczasowy bilans epidemii. W poniedziałek wieczorem w woj. lubelskim zakażonych koronawirusem było 48 chorych. Jedna z osób zmarła, 15 przebywało w szpitalach, 4087 było objętych kwarantanną, a 5571 nadzorem służb sanitarnych. A to dopiero początek epidemii.

W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie pobrano 1457 próbek do przebadania w kierunku koronawirusa. Czas oczekiwania na wynik to przeciętnie 8 godzin, maksymalnie do doby.

 

W zamojskim

Informacja o dwóch pierwszych przypadkach zakażenia koronawirusem u mieszkańców powiatu zamojskiego pojawiła się we wtorek, 17 marca. Służby wojewody lubelskiego przekazały, że jedna z zakażonych to osoba w przedziale wieku 60-70 lat, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, druga w wieku 40-50 lat, która również zaraziła się od kogoś już w Polsce. Ich stan zdrowia określono jako dobry.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

ak, lew, m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe