Miał cztery sądowe zakazy kierowania. Złamał wszystkie

  • 23.03.2020, 15:45
  • ak
Miał cztery sądowe zakazy kierowania. Złamał wszystkie Fot. policja.pl
Sąd czterokrotnie wydawał 26-latkowi zakaz prowadzenia pojazdów. Młody mężczyzna nic sobie z tego nie robił i nadal jeździł. Kolejny raz wpadł w sobotę (21 marca). Prawdopodobnie był pijany.

Było ok. godz. 22, gdy zamojscy policjanci zobaczyli, jak ze stacji paliw na ulicy Lubelskiej wyjeżdża volkswagen bez włączonych świateł. Dali kierowcy znaki, żeby się zatrzymał, ale ten ich zignorował i jechał dalej. Funkcjonariusze zatrzymali go na sąsiedniej ulicy, kiedy zwolnił wjeżdżając do myjni.

Mundurowi podbiegli do volkswagena, a gdy otworzyli drzwi, wyczuli od kierowcy alkohol. 26-latek z gminy Susiec trafił do komendy. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu. Jeśli okaże się, że był pijany, odpowie za przestępstwo. Będzie się musiał wytłumaczyć również z tego, że usiadł za kierownicą, mimo iż sądy w Zamościu i w Tomaszowie Lubelskim już czterokrotnie wydały orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna odpowie również za to, że nie zatrzymał się do kontroli.

– Kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez funkcjonariusza polecenia zatrzymania pojazdu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Sądowe zakazy kierowania pojazdami są aktualne, więc 26-latek decydując się na kierowanie samochodem popełnił przestępstwo niestosowania się do sądowych orzeczeń, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Kolejne przestępstwo, o które jest podejrzewany 26-latek to kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za to można trafić do zakładu karnego na 2 lata – wylicza Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
co za idiota
co za idiota 25.03.2020, 06:51
po dwukrotnym złamaniu zakazu powinni konfiskować samochód

Pozostałe