Koronawirus na granicy: Więcej wyjechało niż wjechało (TYLKO W GAZECIE)

  • 25.03.2020, 06:02
  • lew
Koronawirus na granicy: Więcej wyjechało niż wjechało (TYLKO W GAZECIE)
W pierwszych kilku dniach od zamknięcia granic dla cudzoziemców, do Polski wjeżdżało przez przejście graniczne w Hrebennem średnio 240 podróżnych na dobę. Znacznie więcej wyjeżdżało.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, 15 marca zamknięto na 10 dni granice Polski dla cudzoziemców. Część z nich nadal może jednak przyjeżdżać do naszego kraju. Wśród nich są małżonkowie obywateli polskich, dzieci obywateli polskich, osoby posiadające Kartę Polaka oraz osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie Polski lub pozwolenie na pracę. W naszym regionie granicę z Ukrainą można teraz przekroczyć tylko w Hrebennem (ruch osobowy i towarowy). Od 15 do 18 marca wjechało przez to przejście do naszego kraju 963 podróżnych, wyjechało ponad 12 tys. osób (przede wszystkim obywateli Ukrainy). Do Polski wjechało w tym okresie 78 aut osobowych i blisko 800 ciężarowych, wyjechało zaś prawie 1,4 tys. osobówek, ponad 700 tirów i 57 autobusów.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
albundy
albundy 25.03.2020, 06:47
a podobno Medyka zamknieta? czemu Hrebenne pracuje?

Pozostałe