Gm. Krasnobród: Życie w sąsiedztwie rozlewni (TYLKO W GAZECIE)

  • 24.03.2020, 15:06
  • Bogdan Nowak
Gm. Krasnobród: Życie w sąsiedztwie rozlewni (TYLKO W GAZECIE)
Właściciel "Rodowitej z Roztocza" chce budować drogę. Martwi to mieszkańców.

Firma "Nativiana", która jest właścicielem rozlewni wody mineralnej w Grabniku zmieniła ostatnio nazwę na "Rodowita z Roztocza Sp. z o.o.". Przeniosła też swoją siedzibę do tej miejscowości. Ma to podkreślić związek firmy z naszym regionem. Mieszkańcy Grabnika nie ze wszystkiego są jednak zadowoleni.

- Rozumiem, że dla gminy, a może i Zamojszczyzny ta rozlewnia jest ważna. Jednak w okolicznych gospodarstwach mamy studnie, w których co jakiś czas obniża się poziom wody. Jedni obwiniają o to suszę, ale inni pobliską rozlewnię  – żali się jeden z mieszkańców Grabnika. – Obawiamy się także planów budowy drogi, która ma powstać na gruntach naszej wsi. Ta inwestycja może nam utrudnić życie.

Wspieramy lokalną społeczność 

Firma "Rodowita z Roztocza" wykorzystuje naturalne złoża wody mineralnej, które odkryto w Grabniku. Budowa rozlewni w tej miejscowości zakończył się w sierpniu 2019 r. Wówczas podjęto działania handlowe i promocyjne. W ich efekcie woda mineralna z Zamojszczyzny pojawiła się już w 12 tysiącach sklepów na terenie całej Polski. Można ją teraz kupić w butelkach o pojemności 0,6 i 1,5 l w wersji gazowanej i niegazowanej. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zzamostia
zzamostia 24.03.2020, 15:36
Chłopom ze wsi karasny bród jak zwykle wszystko przeszkadza... Jest kasa z rozlewni - źle, są wpływy do budżetu gminy - źle, ludzie mają pracę - źle, teraz dorgę chcą zrobić - źle.
No chłopstwu nie dogodzi...

Pozostałe