Pow. tomaszowski: O trzy szkoły mniej (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.03.2020, 06:21
  • wd
Pow. tomaszowski: O trzy szkoły mniej (TYLKO W GAZECIE) Monika Żur: – We wszystkich przypadkach decyzja kuratora oświaty była motywowana demografią.
Lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk wydała pozytywną opinię w sprawie likwidacji podstawówek w Gródku, Chodywańcach (gm. Jarczów) i Poturzynie (gm. Telatyn). Przystała też na obniżenie organizacji szkół w Perespie i Kazimierówce (gm. Tyszowce).

We wszystkich przypadkach decyzja kuratora oświaty była motywowana demografią – informuje Monika Żur, dyrektor delegatury Kuratorium w Zamościu. 

Kolejny krok w kierunku zamknięcia trzech szkół i obniżenia stopnia organizacji dwóch, należy do organów prowadzących. Rady Gmin muszą podjąć stosowne uchwały. 

W przypadku gminy Jarczów dzieci uczące się obecnie w likwidowanych szkołach, mają mieć zapewnioną opiekę i dojazd do wybranej szkoły. Radni przekonywali, że postarają się jak największej liczbie nauczycieli zagwarantować pracę. Część z nich zostanie zatrudniona w szkole w Jarczowie i w Wierszczycy. Budynki po podstawówkach mają zostać zagospodarowane, tak aby mogli korzystać z nich okoliczni mieszkańcy. W Chodywańcach w styczniu skończono prace adaptacyjne części pomieszczeń szkoły na świetlicę wiejską.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 mieszkaniec
mieszkaniec 30.03.2020, 19:41
Mieszkańcy zmieńcie władze to wy jesteście głosem gminy miasta a nie udolnych urzędników odstawcie w niebyt tak samo dotyczy pani kurator HAŃBA
Rodzic
Rodzic 30.03.2020, 18:22
Bardzo brzydko, że w czasie tak wyjątkowym instytucja i ta pani która powinna hamować emocje wypowiada się w ten sposób. Czego można się spodziewać w takim razie po innych osobach?
KOLO
KOLO 29.03.2020, 21:46
Brawo dla radnego i zarazem sołtysa Chodywaniec za zamkniecie szkoły ludzie ci tego nie zapomną
Roberto
Roberto 27.03.2020, 17:54
a przecież to Pani kuratorka, jak i jej odpowiedniczka zamojska Pani dyrektorka, raczej z nadania PiS, nie podzielają opinii partii rządzącej, że pomimo wszystko będzie utrzymanie szkół i etatów. Ciekawe, że to info idzie w świat w czasie trwania epidemii

Pozostałe