Lepsza droga do Ślipcza

  • 29.03.2020, 07:03
  • red.
Lepsza droga do Ślipcza
Gmina Hrubieszów rozstrzygnęła przetarg na przebudowę drogi w Ślipczu. Termin realizacji inwestycji jest wyznaczony na jesień.

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Hrubieszów przebuduje odcinek o długości prawie 1700 metrów. Oprócz nowej nawierzchni trzeba wykonać zjazdy i tzw. mijanki, czyli poszerzenia jezdni z 3,5 do 5 metrów. Prace związane z modernizacją drogi obejmą także utwardzenie pobocza, odtworzenie rowów i ustawienie nowych znaków.

O wykonanie tych robót starało się czterech wykonawców, których oferty wahały się od pond 400 do prawie 800 tysięcy złotych. Ostatecznie realizacją tej inwestycji zajmie się przedsiębiorstwo z Tomaszowa Lubelskiego, które wyceniło prace na ponad 440 tysięcy złotych. Gmina Hrubieszów przeznaczy na ten cel tylko część środków, ponieważ ponad 63 procent otrzyma z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe