Inwestycja komunalna: Gmina Adamów

  • 26.03.2020, 07:09
  • wd
Inwestycja komunalna: Gmina Adamów
Gmina Adamów w plebiscycie Perły Biznesu powalczy o nagrodę w kategorii Inwestycja Komunalna 2019 Roku. Na nominację zapracowała realizacją kilku projektów, które uatrakcyjnią przestrzeń publiczną wokół zbiornika wodnego w Jacni. Chodzi o park linowy, przebudowę czaszy zbiornika i budowę "Chaty rybaka".

Gmina Adamów to piękny obszar Roztocza z doskonałą bazą dla rozwoju turystyki i rekreacji. Samorząd stara się, by atrakcji i udogodnień dla turystów i miejscowych przybywało. Od kilkunastu lat można obserwować jak zmienia się przestrzeń wokół zbiornika wodnego na rzece Jacynka w miejscowości Jacnia. Dwa lata temu wybudowano tam pomost wędkarski w kształcie litery "T" i trzy pomosty do cumowania drobnego sprzętu pływającego. Od tego czasu miłośnicy wędkowania mają do dyspozycji nowe łowiska. Przy zbiorniku wytyczone są trasy nordic-walking. W pobliżu znajduje się wypożyczalnia kajaków i rowerków wodnych.

W 2018 r. gmina Adamów zakończyła budowę pierwszej w okolicach tężni solankowej, która ze względu na właściwości kojące układ nerwowy, wspomagające ogólną odporność organizmu, cieszy się dużą popularnością.

W 2019 r. kontynuowano rozbudowę infrastruktury przy zbiorniku w Jacni. W ramach projektu pod nazwą "Kompleksowa rewitalizacja obszarów zdegradowanych w gminie Adamów", za łączną sumę 1 mln 30 tys. zł, zbudowano park linowy (otwarty w lipcu), przebudowano część czaszy zbiornika wodnego, dzięki temu powstała piaszczysta plaża i zwiększyła się powierzchnia lustra wody. Ponadto wybudowano "Chatę rybaka" z ogólnodostępnym zapleczem sanitarnym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.

Projekt "Kompleksowa rewitalizacja..." jest jednak dopiero w połowie realizacji (czas na realizację gmina ma do  2022 roku). 

– Chcemy jeszcze wybudować oświetlenie, chodniki ze ścieżką dla rowerzystów, dla najmłodszych stworzyć w pobliżu bardzo atrakcyjny plac zabaw i zmodernizować tereny sportowo-rekreacyjne – wylicza wójt gminy Adamów Dariusz Szykuła.

Poza wspomnianym projektem, ale także w celu zwiększenia atrakcyjności regionu, w najbliższym czasie utworzona zostanie w Adamowie spółdzielnia socjalna, która będzie m.in. obsługiwała powstałą wokół zbiornika infrastrukturę i otworzy punkt z gastronomią.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 27.03.2020, 05:46
I, jak Krasnobród, zbudujecie basen na zalewie ? Bo każda forma zabawy jest dobra a najlepsza cudzymi pieniędzmi

Pozostałe