Pakiet pomocowy dla przedsiębiorców (TYLKO W GAZECIE)

  • 25.03.2020, 08:00
  • AP
Pakiet pomocowy dla przedsiębiorców (TYLKO W GAZECIE)
Zgodnie z deklaracją rządu na pomoc przedsiębiorcom wygospodarowano 212 mld zł. Rządowa Tarcza Antykryzysowa zawiera rozwiązania dla: pracowników, mikro, małych, średnich i dużych firm.

#Młoda mama zatrudniona na umowę zlecenie może liczyć m.in. na dodatkowy zasiłek opiekuńczy, przedłużenie do końca maja terminu na złożenie deklaracji podatkowej PIT, wakacje kredytowe, przesunięcie płatności za media, możliwość odroczenia danin publicznych – PIT, CIT, VAT, składek na ZUS – bez opłat i odsetek. 

#Mała firma np. restauracja będzie mogła wziąć pożyczkę 5 000 zł dla mikrofirm (z możliwością umorzenia). Ponadto może liczyć m.in. na przedłużenie bankowych kredytów obrotowych, świadczenia usług na dowóz. Przy spadku obrotów firmy płaca pracownika zostanie dofinansowana przez państwo (40 proc.). Restauracje mogą także liczyć na wakacje kredytowe, ochronę konsumencką, przesunięcie płatności za media, prolongatę ważności udzielonych pozwoleń na pracę dla obcokrajowców i odroczenie PIT, CIT, VAT, składek na ZUS – bez opłat i odsetek.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe