Piłkarskie młodzieży (wy)chowanie (TYLKO W GAZECIE)

  • 27.03.2020, 08:00
  • Tomasz Tomczewski
Piłkarskie młodzieży (wy)chowanie (TYLKO W GAZECIE)
W 2006 roku juniorzy starsi Tomasovii pod wodzą Stanisława Pryciuka wywalczyli wicemistrzostwo Polski. Od tamtego czasu żaden zespół z Lubelszczyzny nie zbliżył się nawet do takiego osiągnięcia. O tym, co najważniejsze w piłce młodzieżowej, ze Stanisławem Pryciukiem rozmawia Tomasz Tomczewski.

Dożyjemy czasów, że młodzieżowy zespół z Zamojszczyzny zaistnieje na arenie ogólnopolskiej?

 – Swojego ufnego podejścia do życia i do piłki nie zmieniam. Dlatego uważam, że to możliwe do powtórzenia, chociaż bardzo trudne i póki co mało prawdopodobne. Gdy zdobywaliśmy wicemistrzostwo w 2006 roku, wielu ludzi było w szoku. Klub z maleńkiego miasta, prawie nieznany, awansuje do finału i uznaje wyższość jedynie Gwarka Zabrze, a Piotrek Gozdek zostaje królem strzelców. Warto zauważyć, że przed nami w ostatnim okresie spośród wszystkich drużyn Lubelszczyzny na pudle udało się stanąć jedynie Górnikowi Łęczna. Od tamtego czasu jest natomiast posucha. Warto sobie w tym miejscu zadać pytanie, dlaczego tak się dzieje? Przecież pod względem infrastruktury nie jesteśmy zacofani. Powstało mnóstwo obiektów, są orliki, boiska ze sztuczną nawierzchnią, akademie szkolące dzieci, a mimo wszystko w ślad za tym nie poszła jakość.

Cała rozmowa dostępna w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe