Koronawirus na Lubelszczyźnie. Są trzy nowe przypadki zakażeń. Gdzie?

  • 20.03.2020, 11:34
  • red.
Koronawirus na Lubelszczyźnie. Są trzy nowe przypadki zakażeń. Gdzie? Fot. pixabay.com
U trzech kolejnych pacjentów z województwa lubelskiego poddanych badaniom stwierdzono obecność koronawirusa.

Poinformowała o tym Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego: 

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: jednej osoby w przedziale wieku 31-65 lat oraz dwóch osób powyżej 65 roku życia. Stan wszystkich osób jest dobry. 

 Aktualnie (20 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 28/1 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 1 osoba zmarła.

 

Jeszcze kilka dni temu komunikaty wysyłane przez Lubelski Urząd Wojewódzki były dość ograniczone w treści, ale zdecydowanie mniej lakoniczne. Media informowano o powiatach, których mieszkańcami są osoby z potwierdzonym zakażeniem. Czemu teraz się to zmieniło?

– Robimy to na prośbę pacjentów, którzy prosili nas, by nie przekazywać żadnych informacji pozwalających na ich identyfikację, w tym właśnie powiatów, w jakich mieszkają. Proszę nas zrozumieć, musimy uszanować prawo tych osób do prywatności – wyjaśniła w rozmowie z Kroniką Tygodnia Agnieszka Strzępka.

 


Ministerstwo zdrowia podaje, że potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osoby z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
axa
axa 22.03.2020, 16:35
Powiat zamojski m.in 2 os.. znam
Jar
Jar 21.03.2020, 19:34
Powinniśmy wiedziec jaki powiat i jaka gminna
Iza
Iza 21.03.2020, 01:56
Matko, dbajcie o swoje tyłki, siedźcie w domu, w sklepie w rękawiczkach i odstęp i nic wam nie będzie, os zarazona nie przyjdzie do waszego domu żeby na was napluc.. Wszystko jedno jakie statystyki, kto i gdzie zarażony... DBAJ O SWÓJ TYLEK, DYSTANS I ZDROWY ROZSĄDEK!!!!!
Remek
Remek 20.03.2020, 22:09
Hrubieszów miasto idealne ?
anonim
anonim 20.03.2020, 18:42
Proszę chociaż podać powiaty
Jeszcze nie zarażona
Jeszcze nie zarażona 20.03.2020, 15:27
Żądam podania miejscowości. Gdybym zachorowała nie ukrywałabym tego, aby ludzie którzy mieli ze mną kontakt szczególnie uważali na siebie i ewentualnie nie roznosili choroby dalej.
Prawo do prywatności? Koronawirus nie obchodzi prawo do prywatności. Za to ludzie mają prawo do wiedzy i reakcji.
Jeżeli rzeczywiście osoby chore zabroniły podawania miejscowości to takie postępowanie jest szczytem egoizmu.
A jeśli organy państwowe przychylają się do takich próźb to jest to sytuacja niezwykle kuriozalna.
Iza
Iza 21.03.2020, 01:48
W czasie tak dużego hejtu internetowego i nie tylko jest to bardzo dobre rozwiązanie jestem pewna że na miejscu os zarażonych też byście nie chcieli być wytykani palcami także nie chrzancie głupot że wy byście się ujawnili dla dobra innych !!!! Ten komentarz już pluje jadem.. Tacy właśnie jesteście, wyrozumiałość i szacunek do kogo i czegokolwiek wam nie grozi
zaw
zaw 20.03.2020, 12:36
Kara za łamanie kwarantanny winna być egzekwowana i dotkliwa a nie jak się pózniej okaże -mała szkodliwość
Aga
Aga 20.03.2020, 12:25
A gdzie prawa ludzi zdrowych? Jasne najlepiej ukryć wszystko. Przecież to nie służy ludziom zdrowym i zapobieganiu rozprzestrzeniania. Tylko wrecz odwrotnie. To tak jak z tymi którzy zagrażają pracownikow sluzby zdrowia bo ukrywaja kwarantanne lub chorobę. Głupota czysta i nieodpowiedzialność.
Nik
Nik 20.03.2020, 12:12
Niech sobie te osoby wsadza w nos te prośby, może zachowali się nieodpowiedzialnie wracając z Włoch na apapie i zarazili teraz cała okolicę. Ludzie np w Hrubieszowie dzisiaj łażą jak gdyby nic się nie działo a może to była osoba stąd. Policja powinna ścigać to towarzystwo żeby nie było jak w Italii
Krasnal
Krasnal 20.03.2020, 18:18
No tak w Hrubieszowie wszyscy łażą jak najęci. Masakra
redakcja
redakcja 20.03.2020, 13:26
Szanowni Państwo, oskarżanie kogokolwiek o to, że się zaraził jest nie na miejscu. Nikt nie chce być chory. To się może zdarzyć każdemu z nas, nawet jeśli będziemy bardzo uważać. A "łażenie jak gdyby nigdy nic" nie jest wskazane w dzisiejszych czasach w ogóle i nie ma znaczenia czy przypadek koronawirusa w danym powiecie jest czy go nie ma. Właśnie dlatego, by nie było tak jak w Italii. Co oczywiście nie znaczy, że decyzje dotyczące polityki informacyjnej służb wojewody uważamy za właściwą.
Stokrotka
Stokrotka 20.03.2020, 16:01
Pomyłka interpretacyjna...nie chodzi o oskarżanie a weryfiakację czy jakiś krąg osób mógł miec kontakt z daną zakażoną osobą . Chore osoby mogą nawet dokładnie nie pamiętac z kim miały kontakt, gdzie były i jakie osoby równiez w danych przestrzeniach sie znajdowały . Zapewne są osoby , które miały kontakt z tymi zakazonymi i powinny one miec szansę na świadomosc tego i ewentulane wyprzedzenie bycia nosicielami dla innych . Prewencja to podstawa .Nie chodzi o obwinianie czy oskarzanie zakażonych , czesto oni sami sa ofiarami przypadkowymi zakażeń . Jeśli ktoś zachorował , to nalezy mu życzyć szzceśliwego powrotu do zdrowia , bo powrot do zdrowia napawa nadzieją , ze organizm nasz jest w satnie sobie poradzic z tym wirusem . Może odpowiednie służby wprowadza jakieś rozsądne skuteczne rozwiązanie , by z jednej strony nie naruszać prywatnosci osob zakażonych ale z drugiej też , by dać szansę ewentualnym kolejnym zakażonym na szybką reakcję i badania .
nik
nik 20.03.2020, 15:50
Nikt nikogo nie oskarża i to nie jest wielkie odkrycie że każdy się może zarazić chodzi o odpowiedzialnosc której mimo wszystko niektórym brakuje. Wiedza o takim przypadku w np powiecie byłaby raczej na plus

Pozostałe