Zamość: Światowy Dzień Zespołu Downa. PSONI obchodzi go w internecie

  • 20.03.2020, 15:15
  • red.
Zamość: Światowy Dzień Zespołu Downa. PSONI obchodzi go w internecie
W sobotę, 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Zamojskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną postanowiło uczcić go online.

Wydarzenie z tej okazji zostanie zorganizowane na facebookowym profilu PSONI Zamość. Jak akcja ma wyglądać?

"Solidaryzując się i z osobami z zespołem Downa zachęcamy Was do zakładania dwóch rożnych , kolorowych skarpetek: w paski, w kropki, pstrokate... Prosimy również w komentarzach pod postem zamieszczać zdjęcia." – piszą organizatorzy wydarzenia.

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa (ang. Down Syndrome International, DSI) ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku odbywa się pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe