Gm. Zamość: Brawo dla tych pań. Szyją maseczki dla szpitala

  • 20.03.2020, 13:00
  • Prezes Agata Piwko z Zarządem Stowarzyszenia Kobiet 28+
Gm. Zamość: Brawo dla tych pań. Szyją maseczki dla szpitala Fot. Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ z Gminy Zamość
W związku z brakiem maseczek ochronnych w zamojskich szpitalach, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ z Gminy Zamość zorganizowało akcję szycia tego deficytowego artykułu. W akcję włączyło się od razu ponad 30 kobiet, krawcowych amatorek, członkinie stowarzyszenia oraz inne osoby zaprzyjaźnione, a także Zakład Krawiecki Ewy Bzówki.

Akcja wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko w Gminie Zamość. Ze Stowarzyszeniem Kobiet 28+ szyją osoby z Bełżca, gminy Łabunie, gminy Sitno, itd. Spod maszyn w Kołach Gospodyń Wiejskich Gminy Zamość w Zawadzie, Wysokiem, Sitańcu, Borowinie Sitanieckiej, Wólce Wieprzeckiej, Skaraszowie i Szopinku, a także w Gminnym Klubie Seniora „Kalinka” w Skaraszowie, w ciągu jednego dnia pracy powstaje ponad 4500 maseczek z przeznaczeniem dla starego szpitala w Zamościu – taki jest plan.

Zapotrzebowanie zgłosili również strażacy. Jest więc co robić. Ciągle dochodzą nowe KGW z deklaracją szycia. Problemem jest dostępność odpowiedniego materiału – czekamy na tkaninę, bo niestety brakuje tego produktu.

Nie brakuje jednak życzliwych i dobrych ludzi. Gminny Zakład Obsługi Komunalnej Gminy Zamość zorganizował już zakup fizeliny na ten szczytny cel. Dziękujemy serdecznie Hurtowni MULIFLOK z Zamościa za ofiarowanie nam 400 metrów i gumki.

W czwartek, 19 marca ponownie dostawa w tej hurtowni. Bierzemy wszystko i szyjemy. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie. Stary szpital również zamówił nam tkaninę. Ruszamy z szyciem nowych partii maseczek. To nasz dar serca. Panie szyją bezpłatnie, a maseczki nie będą sprzedawane. 

Wielkie podziękowania dla Was, drogie Panie, i wielki szacunek za to, co robicie. Dziękujemy!!!

WIĘCEJ O TEJ WYJĄTKOWEJ AKCJI W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM I E-WYDANIU KRONIKI TYGODNIA

Prezes Agata Piwko z Zarządem Stowarzyszenia Kobiet 28+

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kkkkk
Kkkkk 31.03.2020, 07:51
Ja sama bym chciała mieć maseczkę a nie mam , jakby każdy nosił i rękawiczki to by jeszcze zmniejszyło się prawdopodobieństwo zarażenia , oczywiście nadal przestrzegając zasad co do odległości od innych osób , bez maseczek i rękawiczek zakaz opuszczania domu nawet do sklepu ale co jak nigdzie tego nie można maseczki kupić ,
misiek
misiek 30.03.2020, 22:43
maski do starego a ratunek w nowym
Mariol
Mariol 23.03.2020, 08:40
Wiecie, że maseczki wielorazowe z atestami po sterylizacji zmniejszają swoją barierowość? A jaką barierowość przedstawia wasza maseczka? Już nawet nie zapytam przed czym ochroni kiedy szpital weźmie na siebie odpowiedzialność za sterylizację tego.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.03.2020, 19:23
To bardzo miły gest. Ale gdzie te obietnice Rządu, że jesteśmy dobrze przygotowani ?
Jak zawsze ludzie muszą sobie sami radzić bo wierzyć komuś to raczej nie można. Najważniejsze, że tv dostała 2 bańki ?
Pracownik
Pracownik 21.03.2020, 09:41
Zapomnieliście o paniach z WUSI które szyją maseczki dla szpitala
Sanitariusz
Sanitariusz 21.03.2020, 08:42
A te maseczki z marketow budowlanych co sa tylko do kurzu tez nie maja atestu a ludzie ich uzywaja bo maja nadzieje ze to ich ochroni. Osobiscie wole miec kilka maseczek z materialu i je sobie prac i dezynfekowac niz chodzic w mseczkach z chin.
anonim
anonim 20.03.2020, 20:58
Jak zabraknie z atestem co wtedy?Atest to bezpieczenstwo?
Anna
Anna 20.03.2020, 19:15
Nie możemy ich przyjąć w szpitalu. Bez atestów są niebezpieczne dla personelu. Dobre chęci, ale to naprawdę niepotrzebne.
Coman
Coman 20.03.2020, 15:02
Tylko po co? Bez atestów szpital i tak nie może ich przyjąć.
M
M 21.03.2020, 08:26
Myslisz ze jak przyjdzie do nas epidemia to ktos bedzie patrzył na atesty?

Pozostałe