Koronawirus na Lubelszczyźnie. Podziel się krwią

  • 22.03.2020, 14:11
  • ak
Koronawirus na Lubelszczyźnie. Podziel się krwią Fot. pixabay.com
W szpitalach przybywa pacjentów z podejrzeniem i zakażonych koronawirusem. Z czasem będzie ich jeszcze więcej, dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje o zgłaszanie się do jego punktów w regionie.

Można to zrobić np. w zamojskim szpitalu papieskim. Dawcy mogą być spokojni. Przed wejściem do punktu poboru przeprowadzana jest weryfikacja stanu zdrowia. Ponadto krwiodawcy mają zapewnione bezpłatne miejsca parkingowe (wjazd od strony ul. Hrubieszowskiej). Nieczynny jest natomiast punkt w Tomaszowie Lubelskim. Szczególnie potrzebna jest w tym momencie krew z grupy 0 Rh-.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ech
ech 23.03.2020, 09:43
przed oddaniem krwi powinni przeprowadzac testy na koronawirusa
gość
gość 22.03.2020, 16:45
Dziękuję wszystkim ,którzy mogą pomóc w ten sposób.Innych zachęcam do podjęcia inicjatywy Koronka za konających.Tyle osób umiera bez sakramentów.Módlmy się za wszystkich,którzy umierają na świecie z powodu koronawirusa,zwłaszcza we Włoszech i Hiszpanii.

Pozostałe