Ksiądz zakażony koronawirusem jest z diecezji zamojsko-lubaczowskiej

  • 19.03.2020, 18:03
  • red
Ksiądz zakażony koronawirusem jest z diecezji zamojsko-lubaczowskiej
Ksiądz, u którego wykryto koronawirusa jest kapłanem diecezji zamojsko-lubaczowskiej – poinformował ks. Michał Maciołek, rzecznik kurii w Zamościu.

W komunikacie, który dotarł do naszej redakcji napisano:

 

"Ksiądz, u którego wykryto koronawirusa jest kapłanem diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Od kilku dni przebywał w szpitalu, gdyż leczył się na chorobę płuc. Ostatni raz sprawował liturgię w kościele parafialnym 9 marca. Gdy poczuł się chory, liturgię w jego zastępstwie sprawował inny kapłan. Wirus wykryto 18 marca. Sytuacja w parafii jest pod kontrolą służb sanitarnych. Opieka duszpasterska w koniecznych przypadkach zapewniona jest przez księży z sąsiednich parafii. Przestrzegane są wszystkie zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. Proszę o modlitwę w intencji naszego Księdza oraz wszystkich osób zarażonych koronawirusem.

Wcześniej rzeczniczka wojewody lubelskiego informowała o tym, że jeden z trzech potwierdzonych dzisiaj przypadków zakażenia dotyczy mieszkańca powiatu chełmskiego. Później, gdy wiadomo już było, że ta osoba to ksiądz, Agnieszka Strzępka wydała w odniesieniu do tego pacjenta komunikat:

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmie podejmuje działania przeciwepidemiczne i ustala kontakty osób z najbliższego otoczenia pacjenta. Pacjent w ostatnim czasie był hospitalizowany w szpitalu w Chełmie z powodu zapalenia płuc. Szpital wdrożył procedury i działania przeciwepidemiczne, a Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmie jest w stałym kontakcie z Pielęgniarką Epidemiologiczna, Pielęgniarką Naczelną i Dyrektorem szpitala".

Duchowny jest księdzem parafii w Białopolu niedaleko Chełma, należącej jednak do diecezji zamojsko-lubaczowskiej i dekanatu Hrubieszów-Północ.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mm
mm 22.03.2020, 12:40
kto był pacjentem O , od którego Ksiądz zaraził się? Czy już ustalono?
Anonim
Anonim 19.03.2020, 20:10
Z jakiej jest parafii ?
Ja
Ja 20.03.2020, 08:00
Przeciez pisze Białopole
Aaaa
Aaaa 19.03.2020, 23:03
Z Białopola
Pol-Anonim
Pol-Anonim 19.03.2020, 18:37
Raczej leczono księdza całkiem niepotrzebnie na zapalenie płuc. Podano kilka antybiotyków, które jeszcze bardziej osłabiły jego odporność.Życzę zdrowia księże proboszczu...

Pozostałe