Zamość: Dobre wieści z miejskich ogólniaków

  • 19.03.2020, 10:14
  • ak
Zamość: Dobre wieści z miejskich ogólniaków Fot. pixabay.com
Szkoły są co prawda zamknięte, ale zanim to się stało uczniowie z zamojskich liceów brali udział w licznych konkursach i olimpiadach. Niektórzy mogą się pochwalić sukcesami.

MARCIN FINALISTĄ. Trzeci etap tegorocznej Olimpiady Historycznej dla uczniów szkół średnich został odwołany. Komitet organizacyjny docenił jednak trud młodzieży włożony w przygotowania do konkursu i tym uczniom, którzy zakwalifikowali się do finału, przyznał tytuły finalistów. Jednym z wyróżnionych, młodych historyków jest Marcin Sokołowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, który do olimpiady przygotowywał się pod kierunkiem Michała Pałczyńskiego.

MACIEJ W FINALE. To sukces ucznia i jego nauczycielki. Tegoroczny maturzysta, Maciej Wojnar z III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu zakwalifikował się do centralnego etapu Olimpiady Przedsiębiorczości. Póki co finał jest planowany na początek kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Opiekunem merytorycznym licealisty jest Anna Gęborys.

OGÓLNIAK Z CERTYFIKATEM. II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu może się poszczycić Certyfikatem Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły. Wyróżnienie przyznane zostało przez Wydawnictwo Nowa Era za "podejmowanie ambitnych wyzwań edukacyjnych umożliwiającym uczniom odkrywanie pasji i twórcze doskonalenie kompetencji XXI wieku".

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leo
Leo 19.03.2020, 19:10
Ty szkoda przyoral ci ktoś tą brudną gębę nie widzisz co się dzieje na swiecie
szkoda
szkoda 19.03.2020, 12:30
czyli w tym roku nie będzie dni otwartych na 1 dzień wiosny?
Licealista
Licealista 19.03.2020, 17:11
Niestety zostały odwołane we wszystkich szkołach

Pozostałe