Inwestycja Komunalna Roku: Centrum Muzealno-Edukacyjne z Amfiteatrem w Szczebrzeszynie

  • 21.03.2020, 10:00
  • wd
Inwestycja Komunalna Roku: Centrum Muzealno-Edukacyjne z Amfiteatrem w…
W 2019 roku gmina Szczebrzeszyn zakończyła budowę Centrum Muzealno-Edukacyjnego z Amfiteatrem w Szczebrzeszynie, które ma służyć mieszkańcom i turystom odwiedzającym miasto chrząszcza. Inwestycja kosztowała w sumie 2155 510,80 zł. Część wydatków pokryło dofinansowanie przyznane gminie w ramach programu Rewitalizacji obszarów miejskich.

Budowa centrum z amfiteatrem w Szczebrzeszynie to projekt, którego celem głównym było wykorzystanie wewnętrznego potencjału wyznaczonego obszaru do rozwoju gospodarczego i podniesienie jakości życia mieszkańców obszaru rewitalizacji oraz całej gminy Szczebrzeszyn.

– Dzięki tej inwestycji nasza gmina zyskała miejsce, które nie jest już odizolowane i niebezpieczne, miejsce, z którego mieszkańcy i turyści mogą kulturalnie korzystać, integrować się przy okazji różnych wydarzeń, wystaw. Centrum z amfiteatrem doskonale się teraz prezentuje i nie szpeci już okolicy. Jesteśmy naprawdę dumni z tej inwestycji i już planujemy pierwsze wydarzenia, jakie tam zorganizujemy – mówi Henryk Matej, burmistrz gminy Szczebrzeszyn. 

Centrum Muzealno-Edukacyjne w Szczebrzeszynie stworzone zostało w miejscu dawnego sądu grodzkiego przy ul. Sądowej 13 w Szczebrzeszynie (był to zdegradowany budynek). Wymieniono na nim dach, izolację, stolarkę okienną i drzwiową, instalację sanitarną, elektryczną i teletechniczną i wiele innych prac. Budynek zyskał nową elewację. Obok odtworzono amfiteatr z 303 miejscami siedzącymi i sceną pod chmurką. Dodatkowo wybudowano podjazd dla niepełnosprawnych, chodniki, schody terenowe, parking, a wokół wymieniono ogrodzenie. Inwestycję oddano do użytku w październiku 2019 r. 

Remonty i budowa pochłonęły 2 mln 155 tys. 510 zł. Z czego unijne dofinansowanie w ramach osi 13 infrastruktura społeczna, działanie 13.3  Rewitalizacja obszarów miejskich wyniosło 1 442 566,97 zł (85% kosztów), dotacja celowa z budżetu państwa 169 713,76 zł (10%), a gmina z własnego budżetu wyłożyła 84 856,89 zł. 

Doceniamy inwestycję samorządu gminy Szczebrzeszyn i w związku z tym nominujemy gminę do naszego plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Inwestycja Komunalna Roku.wd
 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe