Hrubieszów: Gala dla sołtysów

  • 22.03.2020, 08:00
  • par
Hrubieszów: Gala dla sołtysów
Ponad połowa sołtysów z sołectw w powiecie hrubieszowskim wzięła udział w uroczystych obchodach Powiatowego Dnia Sołtysa. Galę zorganizowano 11 marca w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie.

Ponad setka sołtysów z około 170 sołectw w powiecie hrubieszowskim skorzystała z zaproszenia na galę Powiatowego Dnia Sołtysa przygotowaną przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Starosta Maryla Symczuk, jej zastępca Wojciech Sołtysiak oraz przewodnicząca Rady Powiatu Hrubieszowskiego Aneta Karpiuk, wręczyli sołtysom listy gratulacyjne i drobne upominki.

 – Od zawsze darzę sołtysów wielkim szacunkiem i sympatią. Ich praca wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i wymaga wielu poświęceń. To sołtysi są reprezentantami pierwszego szczebla samorządności. To oni razem z mieszkańcami sołectw zmieniają wizerunek polskiej wsi. To do nich w pierwszej kolejności mieszkańcy zwracają się o pomoc. Podczas tej ostatniej uroczystości miałam przyjemność wręczyć list gratulacyjny jednej z najdłużej urzędujących sołtysek w gminie Werbkowice. Stanisława Musur z Peresołowic od 23 lat jest sołtysem, a sołtys Strzyżowca Wiesław Podolak, pełni ten urząd już przez 3 dekady. Co prawda, nie wszyscy sołtysi z gminy Werbkowice przybyli na tę uroczystość, ale większości z nich udało się dotrzeć – poinformowała nas Danuta  Muzyczka, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Hrubieszowskiego.

Dla uczestników gali Powiatowy Dzień Sołtysa wystąpił Zespół To i Owo na Ludowo z podhrubieszowskiego Gródka i kielecki kabaret Z Konopi.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe