Pow. biłgorajski: Dobrych chodników coraz więcej

  • 21.03.2020, 07:00
  • Leszek Wójtowicz
Pow. biłgorajski: Dobrych chodników coraz więcej
Powiat wyłożył 650 tys. zł, resztę dołożyły gminy. Dzięki temu w ub. roku na terenie powiatu biłgorajskiego udało się położyć prawie 3,5 km kostki. Władze powiatu podsumowały realizację swojego pionierskiego "programu chodnikowego" i czekają na kolejne wnioski od samorządów gminnych.

Jako samorządowcy dostrzegamy potrzebę poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów – powiedział 10 marca na konferencji prasowej wicestarosta biłgorajski Tomasz Rogala, który był pomysłodawcą projektu związanego z poprawą bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Dodał, że przez wiele lat brak było wsparcia finansowego do budowy chodników przy drogach powiatowych. 

– My (władze powiatu – przyp. red.) w 2019 r. postanowiliśmy, że uruchomimy konkretne środki na konkretne zadania, wyznaczając także konkretne kryteria – mówił wicestarosta. – Te działania rozpoczęte zostały wspólnie z samorządami gminnymi i dziś mamy konkretny efekt tej współpracy.

Tak trzymać!

Od gmin wpłynęło 9 wniosków, z czego 6 otrzymało do budowy chodników dofinansowanie. Dzięki temu w sześciu miejscowościach przy drogach powiatowych wybudowano chodniki o łącznej długości 3 446 m. Całość kosztowała ponad 2,2 mln zł, z czego 650 tys. zł pochodziło z budżetu powiatu biłgorajskiego. Efekt? W Kolonii Sól (gm. Biłgoraj) wybudowano chodnik o długości 786 m. Nowa kostka na długości 304 m pojawiła się w Różańcu (gm. Tarnogród) i Tereszpolu-Zygmuntach (348 m), a także w Potoku Górnym (830 m) i Turobinie (648 m).

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antek94
Antek94 21.03.2020, 13:54
No te 650 tys.zł to ogromny zastrzyk nie ma co mówić.
Zabierzcie sie za drogi lepiej. Np droga od Józefowa do Zwierzyńca aż się prosi o naprawę. Nie mówię że chodniki nie są potrzebne,bo są. Ale inne miejsca też potrzebują przebudowy.

Pozostałe