Aleksandrów: Pani Józefo, 200 lat!

  • 20.03.2020, 07:03
  • lew
Aleksandrów: Pani Józefo, 200 lat!
Urodziła się 11 dni po zaślubinach Polski z morzem. Józefa Swacha z Aleksandrowa skończyła 100 lat. O dostojnej jubilatce nie zapomnieli rodzina, sąsiedzi, znajomi oraz władze samorządowe.

Mszę świętą w intencji jubilatki w kościele parafialnym w Aleksandrowie koncelebrowali ks. dr hab. Janusz Lekan z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. proboszcz Leszek Oberda oraz ks. Paweł Zawada, wikariusz aleksandrowskiej parafii.

Po nabożeństwie, goście udali się na zaproszenie pani Józefy i jej córki Genowefy Popławskiej do lokalu w Górecku Kościelnym. Tam jubilatka otrzymała życzenia, kwiaty i listy gratulacyjne m.in. od wójta gminy Aleksandrów Józefa Henryka Białego, kierownika placówki terenowej KRUS w Biłgoraju Jana Roja, prezesa Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych Edwarda Nowaka oraz od Ludowego Zespołu Śpiewaczego Aleksandrowiacy.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe