Bądź Eko w Zamościu: Zamojskie dzieci segregują śmieci

  • 18.03.2020, 14:00
  • red.
Bądź Eko w Zamościu: Zamojskie dzieci segregują śmieci
Pod takim hasłem swoje działania zrealizowały maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Nie powiedziały jednak ostatniego słowa.

Celem głównym dotychczasowych działań w ramach zgłoszonego na nasz konkurs projektu  "Zamojskie dzieci segregują śmieci" było rozwijanie u 5- i 6-latków świadomości ekologicznej.

 – Na zajęciach dzieci nauczyły się jak prawidłowo segregować podstawowe rodzaje odpadów. Dowiedziały się jak można ponownie wykorzystać wybrane odpady powstające w gospodarstwie domowym. Poznały też znaczenie słowa recykling – wymienia Maria Bełz, koordynator projektu z Przedszkola Miejskiego nr 13.

Maluchy z "trzynastki" już wiedzą, jakie jest przeznaczenie poszczególnych pojemników do segregacji odpadów i dlaczego różnią się one kolorami. Dowiedziały się także, że dzięki spalarni odpadów, z wyrzuconych śmieci powstaje prąd i ciepło. Poznały podstawowe założenia systemu gospodarki odpadami i wiedzą już, że jednym z jego elementów jest spalarnia odpadów (Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych). Uczestniczyły w zabawie ruchowej "Znajdź swoje śmieci" oraz wykonały pracę plastyczną "Kosze na śmieci". Zajęcia bardzo im się spodobały.

 – W planach mamy jeszcze tradycyjny pokaz mody ekologicznej. Uczniowie, ubrania wykonają z surowców wtórnych. Chcemy też aktywnie włączyć się w akcje "Czyste powietrze wokół nas" – wylicza Maria Bełz.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamoy
Zamoy 21.03.2020, 17:27
"Dowiedziały się także, że dzięki spalarni odpadów, z wyrzuconych śmieci powstaje prąd i ciepło" - nareszcie ktoś myśli ekologicznie. Czyste ciepło ze spalarni zamiast dymiących kominów. A do tego taniej
jarek t.
jarek t. 21.03.2020, 18:27
Dokładnie
Ania
Ania 21.03.2020, 16:46
Dobra edukacja to podstawa. Później ludzie dbają o środowisko a poprzednie pokolenie niestety częściowo stracone bo bezmyślne nawyki ciężko zwalczyć (śmieci w lesie, zatruwanie sąsiadów przez palenie byle czym itp.)
R.T.
R.T. 21.03.2020, 19:16
dzieci mądrzejsze niż kilku naszych radnych... ech...

Pozostałe