Bądź Eko w Zamościu: "Ekologiczna Ósemka"

  • 20.03.2020, 06:03
  • -
Bądź Eko w Zamościu: "Ekologiczna Ósemka"
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu zorganizowali już rewię mody, urządzili rabatę kwiatową, przygotowali zakładki ekologiczne i plakaty oraz warsztaty. To nie jedne działania.

Dla Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich ekologia to ważna sprawa. Aby dbać o naszą planetę, w szkole zorganizowano szereg działań skierowanych do miłośników przyrody, czystego powietrza i wody.

 – Uczniowie klas IVa i Vb zorganizowali w szkole rewię mody ekologicznej. Klasa Vb wzięła udział w quizie ekologicznym. Za urządzenie rabaty kwiatowej odpowiedzialne były dzieci ze świetlicy szkolnej. One też wykonały zakładki ekologiczne – mówi Aneta Rudowska, która wraz z Agnieszką Hałasą i Moniką Gabryel koordynuje projekt zgłoszony do konkursu "Bądź Eko w Zamościu".

 Działania objęły również projekt eTwinning "From little seeds grow mighty trees". W trakcie jego trwania uczestnicy wykonywali ekologiczne zadania takie jak: warsztaty dla uczniów dotyczące zagrożonych gatunków, zmian klimatu, ochrony drzew i plakaty na temat "Zmiany klimatu".

W kwietniu, z okazji Dnia Ziemi, nauczyciele z biblioteki i świetlicy planują zorganizować konkurs plastyczny "Bądź Eko w Ósemce" i "Ekologiczne kodowanie".

-

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe