Blisko miesiąc opóźnienia

  • 17.03.2020, 13:14
  • MaSzt
Blisko miesiąc opóźnienia
W sezonie 2012/2013 na wznowienie rozgrywek piłkarskich w okręgu zamojskim trzeba było czekać aż do 14 kwietnia, ale tego dnia rozegrano tylko niektóre spośród zaplanowanych meczów. Pełną parą runda wiosenna ruszyła dopiero 21 kwietnia.

Prawie o miesiąc przedłużyła się zimowa przerwa w rozgrywkach ligowych, w sezonie 2012/2013. Pierwsze w 2013 r. mecze na Zamojszczyźnie zaplanowane zostały na 23 marca, a runda wiosenna ruszyła pełną parą dopiero 21 kwietnia. Stało się tak, ponieważ zima długo nie odpuszczała. Boiska pokryte były wysoką warstwą śniegu, a gdy nastały wiosenne roztopy, znalazły się pod wodą. Niektóre były całkowicie zalane, a niekorzystne warunki atmosferyczne nie sprzyjały osuszeniu murawy. Efekt był taki, że związki piłkarskie w Lublinie i Zamościu zmuszone były odwołać cztery pierwsze kolejki rundy wiosennej w IV lidze i klasie okręgowej. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

MaSzt

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe