Biskup Rojek zdecydował: Przeniesione bierzmowanie

  • 18.03.2020, 06:00
  • AP
Biskup Rojek zdecydował: Przeniesione bierzmowanie
Marian Rojek, biskup zamojsko-lubaczowski, do 29 marca udzielił dyspensy wiernym od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Dyspensa oznacza, że nieobecność na mszy św. niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Episkopat zachęca, aby uczestniczyć we mszach poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Ci, którzy przyjdą do kościoła, mogą przyjmować komunię św. na rękę. Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk. Cześć Krzyżowi wierni oddają przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego. Kratki konfesjonałów są chronione folią, w kropielnicach nie będzie wody święconej.

Planowane sakramenty bierzmowania, pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę, rekolekcje oraz organizacja innych wspólnotowych wydarzeń liturgicznych decyzją bpa Rojka zostały przesunięte. Odwołany został III Diecezjalny Kongres Różańcowy w Tomaszowie Lubelskim (21 marca). Organizatorom Ekstremalnych Dróg Krzyżowych zalecono odwołanie tych wydarzeń. Pod znakiem zapytania stoją obchody Niedzieli Palmowej – Światowego Dnia Młodzieży w Biłgoraju (5 kwietnia). Od 16 marca kuria diecezjalna będzie czynna od 9 do 11 (poniedziałek-piątek).

 Zgodnie z tradycją Kościoła episkopat zachęca do śpiewania w kościołach suplikacji "Święty Boże, Święty Mocny... Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie".

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe