Koronawirus na Zamojszczyźnie. Gdzie są punkty kwarantanny?

  • 17.03.2020, 09:00
  • AP
Koronawirus na Zamojszczyźnie. Gdzie są punkty kwarantanny? Fot. pixabay.com
W każdym powiecie wytypowano lokalizacje, w których w przypadku wzrostu epidemii można utworzyć miejsca kwarantanny zbiorowej. To schroniska, bursy, świetlice, internaty, a nawet zakłady pracy.

Posiadamy dwa miejsca do kwarantanny. Zostały one wyznaczone w budynkach schronisk młodzieżowych w Grabowcu i Zwierzyńcu. W sumie w razie konieczności jest miejsce dla 125 osób. Zabezpieczone mamy wszystko, wyżywienie też. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wygospodarujemy miejsca na 157 osób. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie – mówi Stanisław Grześko, starosta zamojski.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mat
mat 08.04.2020, 18:57
Grabowiec przez 400 lat był siedzibą powiatu. Nawet akt lokacyjny Zamościa musiał być wpisany do ksiąg ziemskich na zamku w Grabowcu. Teraz jest daleko w tyle za innymi. Kto winien?
prokur
prokur 17.03.2020, 17:50
Panie G. odczep się pan. Jak trzeba zrobić drogę w Grabowcu to powiat nie jest Grabowcem zainteresowany. Jak trzeba było liceum utrzymywać, to powiat mówił, że nie ma pieniędzy i nakazał zamknąć. Jak była walka o posterunki energetyczne i policyjne to powiat mówił, że można likwidować. Ale jak kwarantanne robić to powiat pcha się do grabowca. A paszoł won.
kol
kol 17.03.2020, 19:28
a źle wam było w powiecie hrubieszowskim musieliście zaniechac tradycji, co zyskaliście, co wam wiecej dal Zamość niz dawał Hfrubieszów
prokurat
prokurat 17.03.2020, 20:39
Idąc śladem tradycji i historii to Zamość był związany z Grabowcem, a nie odwrotnie, gdyż jak wiemy lokowano go pierwotnie w województwie Bełskim w powiecie Grabowieckim, następnie zaś wyłączono Zamość i włączono do woj. Ruskiego jak Hrubieszów. Historycznie z Hrubieszowem nie mieliśmy dużych związków prócz w zasadzie krótkiego okresu kiedy niespójnie historycznie ziemie włączono w jeden powiat. Jednak to był okres krótki i zakończył się w latach 90tych. Dlatego związki Grabowca z Zamościem są większe niż z Hrubieszowem.

Sam powiat zamojski "dał" nam niewiele biorąc pod uwagę wpływy z podatków pochodzących z terenu gminy Grabowiec - dał skandalicznie mało. W każdym bądź razie w powiecie hrubieszowskim byłoby jeszcze gorzej bo powiat sam w sobie jest znacznie biedniejszy.
Nie zmienia to jednak faktu, że kiedy przeanalizujemy wpływy z podatków do powiatu z terenów poszczególnych gmin i zestawimy to z inwestycjami i inwestycjami utrzymywanymi przez powiat w gminach to dojdziemy do wniosku, że władze powiatu zamojskiego zupełnie zapomniały o Grabowcu. Wynika z tego, że powiat ochoczo każdego roku inwestował głównie w trzy gminy: Szczebrzeszyn, Kranobród i Zwierzyniec - skąd też pochodzili prominentni politycy zarządzający powiatem. Inne gminy przez wiele lat dostawały ochłapy, tymczasem Grabowiec nie dostał nawet tych ochłapów.
Po cichu liczyłem, że nowe władze powiatu coś zmienią, fakt zmieniły ale nie na lepsze.
milo
milo 30.03.2020, 12:42
a w hrubieszowskim powiecie liczyście się bardzo, była to jedna z pierwszych gmin

Pozostałe