Biłgoraj: Rondo będzie droższe

  • 19.03.2020, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Rondo będzie droższe
Niedługo ruszy budowa ronda u zbiegu ulic Nadstawnej i Lubelskiej w Biłgoraju. Jest już wyłoniony wykonawca, ustalono także harmonogram prac. Zadanie współfinansują samorządy powiatu i miasta, które będą musiały zwiększyć pulę środków na to zadanie, bo koszt jego realizacji okazał się wyższy niż zakładano. Prace powinny rozpocząć się w maju i potrwają do lipca.

Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił pod koniec stycznia przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Nadstawnej. To drogi powiatowe. Na realizację zadania zabezpieczono blisko 800 tys. zł. Wpłynęły cztery oferty. 

– Najkorzystniejsza, którą przedstawiło Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina, opiewała na 1 132 216,97 zł – informuje Grzegorz Winnicki z biura prasowego Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Zadanie zostanie sfinansowane po połowie przez powiat i miasto. – Szacowaliśmy, że dołożymy do niego 400 tys. zł i taką kwotę zabezpieczyliśmy w naszym budżecie – mówi burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. – Ale w związku z tym, że inwestycja będzie kosztowała więcej, podwyższymy kwotę pomocy finansowej.

Trzeba będzie dołożyć ponad 166 tys. zł więcej. Zmianami w budżecie radni miejscy zajmą się na sesji, którą zaplanowano na 18 marca. Większe niż zakładano środki będzie musiał zabezpieczyć też samorząd powiatu biłgorajskiego.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe