Rodzice: Szkoła to nie przedsiębiorstwo (TYLKO W GAZECIE)

  • 17.03.2020, 06:54
  • Bogdan Nowak
Rodzice: Szkoła to nie przedsiębiorstwo (TYLKO W GAZECIE)
Decyzja w rękach Kuratorium Oświaty. Władze gminy mają alternatywną propozycje.

Rodzice uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Tworyczowie (gm. Sułów) są zaniepokojeni. Wprawdzie, jak twierdzą Kuratorium Oświaty zapowiedziało im, iż placówki nie pozwoli zlikwidować, ale obawiają się "dalszych nieprzemyślanych pomysłów" miejscowych urzędników. Czy słusznie?

Pomysłem na likwidację naszej szkoły rodzice zostali zaskoczeni. Argumentem było to, że placówka się gminie nie opłaca. Wygląda to tak jakby szkoła była traktowana jak jakieś niedochodowe przedsiębiorstwo. To przecież absurd, nieporozumienie – żali się jeden z rodziców uczniów z Tworyczowa. – Pojawiły się za to plany, że w szkole powstanie dzienny dom seniora. Trudno to nawet skomentować. Będziemy bronić naszej szkoły.

Dano nam sygnał

   

O tej sprawie pisaliśmy pod koniec stycznia. Na sesji Rady Gminy Sułów przegłosowano wówczas zamiar likwidacji SP w Tworyczowie. Samorządowcy tłumaczyli to względami ekonomicznymi. Janusz Stańczyk, sekretarz UG w Sułowie, mówił, że roczny koszt utrzymania tej placówki to ponad 1 mln zł. A to zbyt duże obciążenie dla samorządu.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
As
As 22.03.2020, 20:06
Dlaczego wójt nic nie mówi rodzicom z sulowa że jeśli zamknie szkole w Tworyczowie to ih dzieci będą musieli chodzić na dwie zmiany
Obserwator
Obserwator 22.03.2020, 20:03
W 2019 roku gmina zapłaciła 500 tys za materiały ze sklepu żony wójta więc po co wójtowi szkoła lepiej zamknąć otworzyć coś innego remontowac i brać materiały ze sklepu żony i zarabiać a dzieci co tam niech dojeżdżają przez godzinę i chodzą na dwie zmiany
 BAŚKA
BAŚKA 20.03.2020, 08:44
bardzo mądrze napisał p. Myślący Zmieńcie samorząd jak nie spełnia wymogom wyborcom
Obywatel
Obywatel 18.03.2020, 19:57
Teraz nasz WLODAZ będzie robił inwestycje w Sąsiadce za 4ml.To bardzo dobry plan żona Wojta wyremontuje i zgarnie duża kasę a nam zostanie kłopot na dlugie lata z utrzymaniem tego budynku. A tu mamy dobrze prosperującą szkole, która nasz WLODAZ chce zamknąć gdzie rozum i logika. P. Radni wszystkie inwestycje proszę dobrze przemyśleć i pytać ludzi co o tym myślą..
Rodzic
Rodzic 18.03.2020, 18:47
Nasz władca uważa się za boga który stawia swoje cele ponad wszystko a
likwidacja szkoły to jest tylko cel do kolejnych poronionych inwestycji natomiast dzieci nikogo nie interesują, czy ktoś pomyślał o kosztach dojazdów, liczbie dzieci w klasach, czy rodziców dzieci z Sułowa ktoś pytał czy zgadzają się na takie rozwiązania, czy na system dwuzmianowy bo tak to wygląda albo cześć dzieci ze szkoły w Sułowie będą zmuszone pójść do Michalowa tak z przymusu!!! Ale nasz WŁADCA uważa "jakoś to będzie" tyle mozna się dowiedzieć od Wodza MÓJ APEK "TROSZKE ROZUMU" nie jakoś to będzie!!!
Wyborca
Wyborca 18.03.2020, 07:56
Wszystko ogarną nasz Wójt i jego rodzina. Więc ogólnie można powiedzieć my pracujemy na gminę, a Wójt i jego rodzina z tej gminy tylko korzysta. Tak było kiedyś z SK-erem.
Myślący
Myślący 18.03.2020, 05:58
A jak to jest z tymi remontami w gminie, i talonami na żywność, kto wykonuje i gdzie się wykupuje, może temu się przyjrzeć.

Abc
Abc 18.03.2020, 08:43
Właśnie ze 3 lata temu w KT chyba był artykuł właśnie o tym
Mieszkaniwc
Mieszkaniwc 17.03.2020, 22:38
Tr, eba dowiedzieć się z kad pojawił się nasz P. Pietrykowski Ryszard. Bo jak dobrze pamiętam to Wójt poprzedni Panczyk zrobił mu remont domu w Sułowie. Biecdak wrócił z daleka bez finansów i nie miał gdzie mieszkać. Może ktoś wie więcej.
Wyborca
Wyborca 17.03.2020, 21:49
Wójt to nie władza. Władza to RADNI ale chyba o tym nie wiedzą. Radni powinni uchwalać myśląc o swoich wyborcach i podejmować mądre decyzję, a Wójt tak naprawdę powinien radnych wykonywać polecenia. Ale nasi radni boją się Wojta
Xyz
Xyz 17.03.2020, 22:00
Prawda tylko ze radni boją się wójta i robią ci im mówi
mieszkaniec
mieszkaniec 17.03.2020, 12:59
Tylko naiwni myślą, że władze rozważają zawsze potrzeby obywatela.Jest jedna zasada musi się kasa zgadzać i to nawet kosztem mieszkanca. Obecnie widać to w wielu sferach czy to edukacyjnej, zdrowotnej czy nawet ostatnio głośnej odpadami. Zawsze samorządy patrzą na swój interes
Taki h..
Taki h.. 17.03.2020, 12:43
Wójt to dobry chłop tylko ten przewodniczący rady ofiara losu, tak mu doradza,,, gdzieś w Lublinie spółdzielnie mieszkaniowa doprowadził do bankructwa teraz wzioł się za gminę
 myślący
myślący 17.03.2020, 09:16
Jak samorząd nie morze finansować szkoły to może zmniejszyć o połowę wypłat wynagrodzeń w samorządzie lub zmienić samorządowców wszystko w rękach mieszkańców

Pozostałe