Zamość: Dwaj młodzieńcy "zwiedzali" zamknięte ZOO

  • 16.03.2020, 12:24
  • ak
Zamość: Dwaj młodzieńcy "zwiedzali" zamknięte ZOO Fot. Archiwum KT
Przyjechali do Zamościa na weekend. Zoo było zamknięte, ale skoro pokonali już kilkadziesiąt kilometrów, to nie zamierzali rezygnować z atrakcji. Dwaj młodzieńcy przez ogrodzenie weszli na teren ogrodu. Później tłumaczyli się przed policją.

Było sobotnie (14 marca) popołudnie, gdy dyżurny zamojskiej policji dostał sygnał, że po terenie ogrodu zoologicznego na ul. Szczebrzeskiej, zamkniętego w związku z epidemią koronawirusa, biega dwóch młodych mężczyzn.

Policjanci z patrolu wysłani, by sprawdzić sytuację, na parkingu przy ZOO zobaczyli samochód, a w nim trzech młodych mężczyzn. Zanim wypytali ich o zajście, do auta podeszło dwóch innych młodzieńców. Obaj od razu przyznali, że to oni są sprawcami zamieszania.

– 19-latek z powiatu świdnickiego i 17-latek z chełmskiego powiedzieli, że przyjechali do Zamościa i chcieli zwiedzić zoo, a że było zamknięte, postanowili po prostu przeskoczyć przez ogrodzenie. Obaj byli nietrzeźwi. Mieli po ok. 0,5 promila alkoholu w organizmie – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje, że młodzieńcy, pokonując ogrodzenie zniszczyli jedno z przęseł. Ogród zoologiczny wycenił straty na 300 zł.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe